"Bu itirazları keseceğiz"

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'ndan, hakemlere itirazı alışkanlık haline getiren futbolculara tatlı dilli gözdağı: "Taça bile itiraz ediyorlar. Belki bu, Akdenizli olmamızdan kaynaklanıyor ama Akdenizli de olsak bir yerde uzlaşacağız, bu itirazları keseceğiz”

NTV Spor

17.01.2015 - 19:37
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu,  Kış Semineri'nde ele aldıkları konuları NTV Spor'a açıkladı. İkinci yarıda 4 konuda çok dikkat edeceklerini belirten Namoğlu, itiraza tolerans göstermeyeceklerinin de mesajını verdi...
 
Yusuf Namoğlu, seminerde teorik eğitimlerin yanı sıra saha çalışmaları da yaptıklarını belirterek “Bu çalışmalarda 4 ana başlık var: Ayağa basmalar, elle oynamalar ve dirsekle sakatlamaların yanı sıra 5.-6. yani yardımcı hakemlerin görevlerini yeniden tanımlamak. Maçın hakeminin yetkilerini kulhanmasını sağlamak” dedi.
 
Namoğlu ayrıca maçlarda hakemlere yoğun itiraz gelmesini de eleştirdi ve buna tolerans göstermeyeceklerinin mesajını verdi. Hakeme itirazların Türkiye'de diğer ülkelere oranda daha fazla olduğunu ifade eden Yusuf Namoğlu, “Oyuncularımız taça bile itiraz ediyor. Bunları İngiltere'de, Almanya'da görmezsiniz. Belki bu, Akdenizli olmamızdan kaynaklanıyor ama Akdenizli de olsak bir yerde uzlaşacağız, bu itirazları keseceğiz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...