"-Bu kadar güzel gol olur mu?- dedi"

Trabzonspor'un Hatayspor'u 1-0 yendiği maçta tek golü atan Abdülkadir Ömür, karşılaşma sonrası eski takım arkadaşı Erce Kardeşler ile aralarında geçen diyaloğu anlattı.

NTV Spor 13.08.2022 - 00:18

Atakaş Hatayspor galibiyeti sonrası galibiyeti değerlendiren Abdülkadir Ömür, "İçimden geçenleri söylemek istiyorum. Erce Ağabey (Kardeşler) geçen sene bizimle beraberdi. Özelikle benim hayatıma sonradan girdi ve kendisini kardeş gibi hissettirdi.
Beraber yedik, berdaber içtik, beraber kaldık. Çok büyük bir karakter. Takımın motivasyonunu her zaman yukarı çeken bir insandı. Bugün de ilk maçı olmasına rağmen çok iyi bir performans gösterdi. Tüm dualarım onunla beraber olacak" dedi. 

Karşılaşmayla ilgili olarak ise 23 yaşındaki oyuncu, "Zor bir maç olacağını bekliyorduk. Rakibimizin ilk maçıydı. Maça istediğimiz gibi başladık. Pozisyonlar bulduk. Son toplarda bazı aksilikler yaşadık ama golün geleceğini biliyorduk. İkinci yarı daha istekli bir oyun oynayarak kazandık ve mutluyuz" diye konuştu. 

Erce Kardeşler ile maç sonu arasında geçen diyalogla ilgili olarak ise Abdülkadir Ömür, "Erce bizdeyken bana sürekli 'şut çek, şut çek' diyordu. O da çok iyi bir maç oynadı. Bugün de maç sonunda 'Bu kadar güzel gol olur mu?' dedi. 'Abi şansa oldu' dedim. Gol attığım için mutluyum ama 3 puanı aldığımız için daha da mutluyum" ifadelerini kullandı. 

Her hafta çalıştıklarını söyleyen 23 yaşındaki oyuncu, "Hem takım olarak hem de bireysel olarak kendimizi geliştirmek için çalışıyoruz. Trabzonspor'u en üst safhalara yerleştirmek istiyoruz. Önümüzde çok uzun bir serüven var. Hem Şampiyonlar Ligi hem Süper Lig. İki kulvarda da iyi gitmek istiyoruz. Gol, futbol için çok büyük motivasyon kaynağı. Gol attığım ve galip geldiğeimiz için mutluyum" sözleriyle yaşadığı durumu anlattı. 

Eren Elmalı'nın goldeki asisti nedeniyle kendisine krampon borcu olduğunu söylemnesiyle ilgili de Abdülkadir Ömür, "-Maçtan sonra 'Sana çok iyi bir asist yaptım. Bana ayakkabı borçlusun" dedi. Ben de 'tamam' dedim. Bu hafta içi ona ayakkabı alacağım gibi gözüküyor" diyerek açıklamalarını sonlandırdı. 

Sayfa Yükleniyor...