"Bu küslük son bulsun"

"Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 2011 Olağan Mali ve İdari genel Kurul toplantısında ibra edilmeyen ve daha sonra bu süreçle ilgili sert ifadeler kullanan Adnan Polat'a çağrıda bulundu. Cengiz, Adnan Polat ve yönetimi de Galatasaray için çalıştı. Bu küslük bitsin" dedi.

NTV Spor

31.03.2018 - 11:51

Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda açıklamalar yapan Mustafa Cengiz, "Başkanlarla toplantı yaptık. Bundan çok mutlu oldum. Selahattin ve Duygun başkanım katıldı. Mehmet Cansun Başkanım katılamadı. Bir başkan daha katılamadı. Adnan Polat başkanım Macaristan'daydı. Sayın başkanlarımdan izin aldım. "Adnan Polat başkanımla bir görüşme yapmak istiyorum" dedim. "Galatasaray'da bir kırgınlık var" dedim. "Git görüş" dediler. Kendisiyle görüştüm. Adnan Polat başkanımızdır. Bütün başkanlara saygılıyımdır. "Ben iade-i itibar istemiyorum. İnsan itibarını yitirirse isteyebilir." dedi.

Galatasaray genel kurulunda böyle bir bir olay olmuş. Sayın Polat ile o zamanki yöneticileri ibra edilmemiş. Galatasaray'da bir talihsiz olay sonrası kırgınlık olmuş. Hiçbirimiz istemezdik. O olay sonrası gelişmelerde sayın başkan da sert sözcükler kullandı ve "bunu kastetmedim" dedi.

Olay Yargıtay'a intikal etti. Oybirliğiyle, yargı ibrasızlığı iptal edildi. Burada bu konuda bir oylama yapamayız. Yaparsak Yargıtay'ın kararının onayını yapmış oluruz ki; hukuken açığa düşeriz. Galatasaray başkanı olarak bu küslük son bulsun. Adnan Başkanımızın ve yönetiminde bulunan insanların eksiği hatası olabilir. Ama onlar bir şeyler yaptılar. Riva'yı imara açtılar. Futbol ve Sportif AŞ'yi gerçekleştirdiler. Bütün değerli başkanlarımız gibi o yönetimde hizmet yaptı. Bu kırgınlığın bitmesini Adnan başkanımızın aramıza katılmasını istiyorum." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...