"Bu maçı çevirebiliriz"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 3-1'lik Malmö yenilgisini değerlendirdi, taraftar etkisine vurgu yaptı. Tecrübeli teknik adam, maçı çevirebileceklerini de açıkladı.

NTV Spor 18.08.2022 - 22:14 | Son Güncelleme: 18.08.2022 - 22:30

Yenilgiyle ilgili olarakk Rıza Çalımbay, "Bu maçın daha ilk yarısı bitti. Malmö'yü motive eden büyük bir taraftarla oynadılar. Takımına destek veren, takımıyla bütünleşen bir Malmö vardı. İlk yarı istediğimiz her şey olmadı. Her türlü riske de girdik" dedi.

İkinci maçta ilk 25 dakikadaki oyundaki performanslarını sergilemeleri gerektiğini kaydeden Çalımbay, "Bu işi çevirebileceğimize inanıyorum. Transferde geç kaldık. Oyuncuların hazır bir şekilde oynaması gerekiyordu. Maalesef geç kaldık. Elimizdekilerle en iyisini yapacağız. Burada transferlerden vazgeçtim, taraftarların gelmesi lazım. Nasıl onlar bizi taraftarla boğuyorsa bizim de aynısını yapmammız lazım. Yoksa 90 dakikada 5-6 pozisyona girebiliriz" ifadelerini kullandı.

"Hocamızı iyi dinleyemedik"

Max Gradel ile Malmö yenilgisini değerlendirirken, "Buraya iyi bir sonuç almaya gelmiştik. Başaramadık. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Buradaki sonuca göre çalışıp, ona göre değerlendirmelerimizi yapacağız ve bir sonraki maça ona göre çıkacağız" açıklamasını yaptı.

Oyuna karşı olan yaklaşımlarını değiştirmeleri gerektiğini vurgulayan Gradel; "Hocamızı çok iyi dinlememiz gerekiyor. Hocamız disipline çok önem veren birisi. Biz gereken disiplini sağlayamadık. Hocamızın dediklerini dinleyemedik. Öncelikle onun dediklerini dinlememiz gerekiyor. Bunun da değerlendirmesini yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...