"Bu pozisyonlar kaçar mı ya?"

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 4-1 yenildikleri Trabzonspor maçını yorumladı, canlı yayında olduğunun farkına varmayıp, "Bu pozisyonlar kaçar mı ya?" dedi.

NTV Spor 20.03.2021 - 21:44 | Son Güncelleme: 20.03.2021 - 23:37

Maç sonrası beIN Sports'un sorularını yanıtlamak için gelen Hikmet Karaman, canlı yayında olduğunun farkına varamadı. Karaman'ın "Bu pozisyonlar kaçar mı ya?" ifadeleri yayına çıktı. "Maçı 4-1 kaybettik" ifadelerini kullanan Karaman, "Bunun birinci sebebi rakipten kaptığımız topları hemen rakibe teslim ettik. İlk devre özellikle. O top çok değerli. Kapmak için mücadele ediyorsun, ikinci üçüncü topta rakibe veriyorsun. Gol de yersin, hata da yaparsın. Bizim bulunduğumuz konum itibariyle o hatayı yapmayacaksın. Maç 2-1. Bizim takım her an toparlayabilir. Ama o topu kaptırım 3-1 olması. 3-1 geriden gelme ile 2-1 geriden gelme inanılmaz farklı şeyler" dedi.

İkinci yarı oyunun çinde değişiklikler yaparak iyi baskı kurduklarını kaydeden Karaman, "5-3 de kaybedebilirdik. Ama maçın normalde 3-3'e gelmesi lazım. O pozisyonlar vardı. 4-1 kaybetmemiz gerekiyordu. İkinci yarı süper oynamışız. Ama ilk devre oynadığımız bir oyun var. Bir de 3-4 dakikada yediğimiz 2 gol var. Erken gol yedik. Trabzonspor'un da maçın başındaki baskısı, bize saygı göstermesi de etken. Biz arayı iyi değerlendirip ikinci yarının üstüne çıkmamız lazım. Arayı iyi değerlendirip, işimize bakacağız" ifadelerini kullandı.

"Erken gol yedik"

Hikmet Karaman, maç sonrası basın toplantısında Trabzonspor karşısında 4-1 gibi beklemedikleri bir skor aldıklarını belirtti.

Maçın geneline baktıklarında ilk devre rakipten kaptıkları topları çok çabuk şekilde tekrar kaybettiklerini belirten Karaman, "Ya ilkinde ya 2 ve 3. paslarda topları kaybettik. Erken gol yedik. Gol yediğimizde bir oyuncumuz yerdeydi, 10 kişiyken golü yedik. Beraberliği sağladıktan sonra 3-4 dakika içinde de 2 gol daha yedik. Yani hele 3. yediğimiz golde defans oyuncusu topla dripling yaparken ne olursa olsun bu şekilde topu kaybetmemeli. Bizim, ligdeki konum itibariyle bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"Bugün özellikle ilk devre takım defansından çok defanstaki duruşlar, yediğimiz gollere sebep oldu." diyen Karaman, şunları kaydetti:

"Bireysel bariz hata yaptık. İkinci yarı pozisyonlar var. Kalecinin oynadığı muhteşem oyun var. İlk yarı 3-4 net pozisyon bulduk. Son vuruşlara başarılı olsaydık belki 3-3, 4-3 belki de 5-3 de olabilirdi, Trabzon lehine. Ama oyunu 3-3'e getirecek çok iyi pozisyonlar yakaladık. 2-1'den geri gelmemiz daha kolay olabilirdi ama daha sonra takım direnci, moral motivasyon da önemli. Nihayetinde bu maçtan ders çıkaracağımız önemli pozisyonlar var. Dersleri çıkarıp verilen arayı da çok çalışarak en iyi şekilde değerlendirip kaybettiğimiz puanları geri toplayacağız."

Sayfa Yükleniyor...