"Bu sene de şampiyon olmak istiyoruz"

Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup, 2-1 yenildikleri Süper Kupa maçı sonrası açıklamalar yaparken, "Geçen sene de aynı senaryoyu yaşadık ama şampiyon olduk. Bu sene de şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

NTV Spor

07.08.2017 - 00:39

2-1 yenildikleri Atiker Konyaspor karşılaşmasının zor geçtiğini söyleyen Oğuzhan Özyakup, "Hala bir kamp dönemi içindeyiz. Bunu hocamız da dile getirdi. Zor bir kamp dönemi geçirdik. Hala milli takım arasına kadar çok sıkı ve yoğun bir şekilde çalışıp hazırlanmamız gerekiyor. Geçen sene de aynı senaryoyu yaşadık. Ama sezon sonu yine şampiyon olduk. Bu sene tekrar şampiyon olmak istiyoruz. Bu maçtan dersler çıkarıp kendi oyunumuzu oynamak istiyoruz." dedi.

Gçeen sene de aynı şeyi yaşadıklarını vurgulayan Oğuzhan, "2-3 hafta sonra ancak kendimize gelebildik. Çok yoğun bir kamp dönemi geçirdik. Hala o kamp döneminin içindeyiz. Bu hafta yine yoğun bir tempoda çalışacağız. Bu maçtan dersler çıkarmamız gerekiyor. Herkese güzel futbol göstermek istiyoruz. Bunu bugün yapamadık. Biraz zaman alacak. Ama çok çalışarak, kendi oyunumuza ve galibiyetlere ulaşacağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın iki sene üst üste şampiyon olduğunu hatırlatan Oğuzhan Özyakup, "Sonuçta iki sene üst üste şampiyon olan bir takım var. Negatif bir düşünceye girecek oyunculara ve hocalara sahip değiliz. Şampiyon olduğumuzda da hocamız bizi motive ediyor. Hala hazırlık dönemi geçiriyoruz. Bugünkü maçtan dersler çıkarıp en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor." uyarısında bulundu.

10 numaralı formayı ilk kez giydiğinin hatırlatılması üzerine, "Tabii ki farklı. 15'e alışkındım, 10 numarayı aldım. Beşiktaş'ın formasını giymek benim için gurur verici. 15 olur, 1o olur. En önemlisi Beşiktaş'ın formasını giymek, kalbimde olan forma benim için çok önemli. Bu arma benim için çok önemli. 10 numara özel ama pek çok şey fark etmiyor." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...