"Bu tarihi anı sosyologlar inceleyecek"

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda 2525 oy olarak yeniden başkan seçilen Mustafa Cengiz, sonucun açıklanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 26.05.2018 - 21:34
Son Güncelleme: 26.05.2018 - 22:28

Galatasaray Kulübünün 101. dönem yönetiminin belirlendiği olağan genel kurul toplantısında 2 bin 525 oy alarak yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 12 saat süren kongrede oy sayımının tamamlanmasının ardından kürsüye gelen Mustafa Cengiz, üyelere hitap etti.

Sarı-kırmızılı kulübün 4 ay önce düzenlenen olağanüstü genel kurulunda başkan seçildiğini hatırlatan Cengiz, böylece bir ayağa kalkışa imza attıklarını aktararak, "Bunu biz yönetim olarak yapmadık. Sizlerle, genel kurulla, taraftarlarımızla, bütün camiayla birlikte yaptık. Ne mutlu bize. Bugün, 20 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda olan sosyolojik depremin yansımasını, belgesini gördük. Bugün sizler tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı kesinlikle sosyologlar inceleyecek. Bugün burada birçok motto kırıldı, klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu." dedi.

Galatasaray'da liseli bir aday varsa, oyların ona verileceği şeklindeki klişenin bugün ortadan kalktığını dile getiren Mustafa Cengiz, "Yok öyle bir şey. Bu kanıtlandı. Herkes kendi özgür iradesi, değerlendirmesiyle, en iyi olduğunu düşündüğüne oyunu attı. Bizim için veya diğer adaylar için atılan tüm oylar çok değerlidir. Biz Galatasarayız ve sarı-kırmızıyız." diye konuştu.

Başkan Cengiz, 20 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda kendilerine gelen tepki oylarının, bugün tercih oylarına dönüştüğünü söyledi.

"Bize 20 Ocak'ta verilen tepki oylarının, bugün tercih oylarına döndüğünü gördük." ifadesini kullanan Cengiz, şunları kaydetti:

"Genel kurul, özgür iradesiyle bizi nasıl değerlendirdiğini, kendi kaderini nasıl tayin ettiğini, bağımsızca, hiçbir maddi ve manevi baskı altında kalmadan karar verdiğini gösterdi. Sizler bugün somut olarak buna tanıklık ettiniz. Bu kırılan ezberlerle, bir bölünme olmadığını da gördük. Genel kurulun kendi içinde ne kadar mantıklı ve tutarlı olduğunu gördük. İnşallah bu önümüzdeki 3 yıla tezahür eder. İnşallah sizleri utandırmayız. Yedi gün 24 saat çalışacağımıza, zaferlerin peşinde Galatasaray'ın sonsuz başarıları için mücadele edeceğimize söz veriyoruz."

Kendilerini güçlü yapan şeyin birlik olduğunun altını çizen Cengiz, "Bu ayağa kalkışın sürmesini diliyoruz. Şimdi mağazalara koşalım. Türkiye'nin en büyük şampiyonluğunu aldık ama seçim çalışmaları nedeniyle camiamız bunu tam kutlayamadı. Artık davullar çalsın ve bu başarıyı kutlayalım. Bize teslim ettiğiniz bu emaneti, görevde kaldığımız süre içinde kendi canımızdan, malımızdan daha değerli, daha kutsal sayıp koruyacağımıza söz veriyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Mustafa Cengiz'in konuşmasının ardından genel kurul sona erdi.

Sayfa Yükleniyor...