Buffon, Rakitic, Alba... Ağlatan mesajlar !

Alba: Buffon dünyanın en iyi kalecisi. Buffon ve İtalya'nın olmadığı bir Dünya Kupası suçtur.Rakitic: Mümkün olsa da Buffon'a 'Benim yerime Dünya Kupası'na git' diyebilsem.Buffon: Kale belki olabilir ama Hırvatistan'da Rakitic'in yerinde oynayamam. Çok teşekkürler

NTV Spor 22.11.2017 - 12:37

Bu gece Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Juventus-Barcelona maçı öncesi iki takımın yıldızları arasında duygusal bir mesaj trafiği yaşanıyor. Trafiğin merkezinde ise Juventus kalecisi Gianluigi Buffon var. Jordi Alba ve Ivan Rakitic'in Buffon ve İtalya'nın Dünya Kupası'nda olamayacağına çok üzüldüklerine dair açıklamalarına Buffon da sosyal medya hesabından teşekkür etti.

Jordi Alba, Tuttosport'a verdiği röportajda "Buffon, futbol tarihinin en iyi kalecisi. Onunla forma değiştirmeyi ve bir efsanenin formasını koleksiyonuma eklemeyi çok istiyorum. Bana göre Buffon ve İtalya'nın Dünya Kupası'nda olmamaları bir suçtur" ifadelerini kullandı.

Rakitic de medyaya "Bir çocuktan Rüya 11'ini yapmasını isteyin; kaleye Buffon'u yazar. İsveç maçından sonra röğportajda onu ağlarken görünce onunla ağlamak istedim. Keşke Buffon'a 'Benim yerime Dünya Kupası'na sen git' diyebilsem. Keşke bu mümkün olsa... Çünkü onun futbola katkısı, futbol için yaptıkları inanılmaz. Bu kariyeri bir Dünya Kupası daha oynayarak bitiremeyecek olması utanç verici. Çok içten söylüyorum; ben şahsen ona bu fırsatı vermek isterdim" açıklamasını yaptı.

Gianluigi Buffon da Barcelona'daki meslektaşlarının bu sözlerine twitter'dan yanıt verdi:

"Sevgili Ivan Rakitic, bir kaleci olarak oynayabilirim ama Hırvatistan orta sahasında senin yerine oynamak mı; hiç iyi bir fikir değil. Sizin iyiliğiniz için söylüyorum... Şaka bir yana, sözlerin bana harika bir hediye oldu. Sana ve Jordi Alba'ya çok teşekkür ediyorum. Ve Jordi Alba... Formam seni bekliyor."

Sayfa Yükleniyor...