Bülent Korkmaz, hakem Mete Kalkavan'a yüklendi

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Medipol Başakşehir maçı sonrası hakem Mete Kalkavan'ın kararlarını eleştirdi.

NTV Spor 18.02.2019 - 22:34 | Son Güncelleme: 18.02.2019 - 23:40

Spor Toto Süper Lig'de son günlerin en çok konuşulan konusu hakem kararları tartışılmaya devam ediyor. Lider Medipol Başakşehir'e 1-0 mağlup olan Antalyaspor'da Bülent Korkmaz, maçın hakemi Mete Kalkavan'ı eleştirdi.

"Bazı şeylere çok şaşırıyorum. Hakemler hakkında hiç yorum yapmadım, yenildiğimizde bile tebrik ettik. Pozisyonları kamuoyuna bırakıyorum, konuşursak ceza alıyoruz. Robinho'nun Nazım'a yaptığı, Emre'nin Fredy'ye yaptığı ve Doukara'nın penaltı pozisyonu... Galatasaray ile buradaki maçımızda da VAR hakemi Mete Kalkavan'dı, Muslera'nın Maicon ile olan pozisyonu... Kamuoyuna bırakıyorum."

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Korkmaz, maçla ilgili fazla bir şey söylemek istemediğini belirterek, oyuncularını mücadelelerinden dolayı tebrik etti.

Bugüne kadar hiçbir hakemi hedef alarak konuşmadığına dikkati çeken Korkmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Mağlup olduğumuz maçta bile gittim hakemleri tebrik ettim ama maalesef bugün bazı şeylere inanamadım, şaşırdım. Robinho'nun Nazım'a, Emre'nin Fredy'ye yaptığı müdahaleleri, Doukara'ya ceza sahasında yapılan hareket... Daha önce oynanan Galatasaray maçının VAR hakemi Mete Kalkavan'dı. Muslera'nın Maicon'a ceza sahası içinde yaptığı hareket değerlendirilmedi. Bence en tuhafı da Arda'nın topun kendisinden çıktığını söylemesine rağmen, hakemin kararını değiştirmemesi. Artık ben bunu kamuoyuna bırakıyorum. Oyuncularımı tebrik ediyor, kutluyorum. Şimdi hep beraber sakinlik, birbirimize inanma, güvenme zamanı. Birbirimize destek zamanı. Bu takım daha iyi oynayacak. İleriki haftalarda daha da iyi olacağız. Galibiyetleri de almaya başlayacağız. Biraz sıkıntılı bir dönem geçiriyoruz. Bu dönemi hep beraber atlatacağız."

Bülent Korkmaz, ligin ikinci yarısında alınan kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilecek kişinin kendisi olduğunu dile getirerek, oyuncularının eleştirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Baskıya alışkın bir insan olduğunu anlatan Korkmaz, "Bu baskıyı kaldırabilecek gücümde, bilgim ve birikimim var. Kredimiz çok vardı. Şimdi krediden yiyoruz. Ama önümüzdeki maçlarda fikstür avantajı bize dönüyor. Bunu kullanmamız gerekiyor, kullanacağız da." diye konuştu. 

Antalyaspor'un tecrübeli oyuncularından Yekta Kurtuluş da maç sonu kararlardan yana dert yandı.

"Medipol Başakşehir'e çelme takmak için değil, kendimiz için kazanmak istiyorduk. Ama müsaade etmeyeceklerini biliyorduk. Tüm pozisyonlarda düdük Başakşehir lehine çalındı. Doukara'nın pozisyonunda VAR'a bile gidilmedi. Tek taraf için VAR'a gidilecekse kaldırsınlar veya başka bir sistem getirsinler."

Sayfa Yükleniyor...