Bülent Uygun: Bu takımı ayağa kaldıracağız

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun zor günleri atlatacaklarını söyledi.

NTV Spor 02.12.2019 - 22:48 | Son Güncelleme: 03.12.2019 - 15:30

Süper Lig'de zor günler geçiren İstikbal Mobilya Kayserispor, Beşiktaş deplasmanından 4-1'lik yenilgiyle ayrılırken Teknik Direktör Bülent Uygun açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın iyi oynadığını belirten Bülent Uygun, takım içindeki problemlere de dikkat çekti. Bülent Uygun takımdaki son maçını oynayan ve sarı-kırmızılı ekipten ayrılan Adebayor'a da teşekkür etti.

''Ekonomik ve diğer sorunlar bulunuyor''

''Ben geldiğimden beri sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Takımın ekonomik ve diğer sorunları bulunuyor. Yapısal anlamda sorunlar vardı. 5-6 oyuncu daha TFF'ye vermiş. Bu sayın başkanımızın gelmesi öncesi bir süreç. Berna Hanım gelir gelmez paralar dağıtmaya çalıştı ama haklar elde edilmişti. Takımın %50-60'ı süreçle ilgili avukatlarına gerekeni söyledi. İsim olarak aklınıza kim geliyorsa... Ben hariç herkes verdi. Söylenecek bir şey yok. Bu ufacık bir sorun, diğer sorunları siz düşünün artık.''

''Adebayor büyük futbolcu, ona teşekkür ediyorum''

''Adebayor çok büyük bir futbolcu. Ona teşekkür ediyorum. Türkiye'ye Adebayor gibi değerlerin gelip bizim gençlerimize örnek olması gerektiğini söyledik. Kaptanlığı Emre'ye vereceğimi söylediğimde bir isyanlar vardı ama 15 yaşında bir çocuk bugün 90 dakika mücadele etti, izleyenler de mutlu olmuştur diye düşünüyorum.''

''Biraz sabır ve desteğe ihtiyacımız var. Ben yıllardır sorunlu takımları alıp kurtarmaya çalıştım, %90'ında da başarılı olduk. Bu takımı ayağa kaldıracağız, merak etmesinler.''

Uygun, karşılaşmanın ardından düzenlen basın toplantısında, Beşiktaş'ın istekli, arzulu ve coşkulu oynadığını belirterek, "Kazanmaya alışmışlardı. Sorunlarımızı anlatmaya gerek yok. Her türlü sıkıntılarımız var ama oyunu güzelleştirmeye çalıştık. 15 yaşındaki Emre ve 17 yaşındaki Nurettin ile Kayserispor formasını terletmeye çalıştık." dedi.

İstikbal Mobilya Kayserispor'un başında 25 gündür bulunduğunu hatırlatan Uygun, "25 gündür Kayserispor'un ayağa kalkması için sorunları çözmeye çalışıyoruz. Birçok problem yaşıyoruz. Sadece Adebayor bırakmadı, 5-6 futbolcu daha kulübü Futbol Federasyonuna verdi. Onların kalması için telkinde bulunuyoruz. Yeni başkanımız ödemeler yaptı. Kadro mühendisliği sonuç almamızı engelliyor." diye konuştu. 

Teknik direktör olarak kendisinin hakemliğin profesyonelliğe geçmesini yıllar öncesinde söylediğini hatırlatan Uygun, "Beşiktaş'ın ikinci golünü ben çaprazdan görüyorum, çıktı. Sonra dokunuyorsun faul. Bu işi profesyonelce yapacaksın. Antrenman ve analiz yapacaksın. Hakem hocası koşmasını, zıplamasını bilmiyor ki... Türkiye'de sistemleri değiştirmek lazım." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...