"Burada dolu statta oynasak işimiz daha zordu"

Süper Lig'in 28. haftasında Galatasaray, sahasında Gaziantep FK ile 3-3 berabere kaldı.

NTV Spor

21.06.2020 - 23:38

Süper Lig'in 28. haftasında Galatasaray ile deplasmanda 3-3 berabere kalan Gaziantep FK'da Patrick Twumasi, Günay Güvenç ve Alexandru Maxim maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Patrick Twumasi, "Çok zor bir maç oldu. Bazı konulara geçen haftadan beri çalışıyoruz. Galatasaray çok zor, güçlü bir takım. Bu ligdeki en zorlu takımlardan biri. Hocamız bize buraya gelirken sadece maça odaklanmamızı istedi. Galatasaray'ın eksiklerinin olduğunu biliyorduk. Hocamız bunu avantaja çevirmemiz gerektiğini söyledi hafta boyunca. Öne geçtik, geriye düştük ve sonra geri döndük. Puanla ayrıldığımız için çok mutluyum." ifadelerini kullandı   

Kutlanacak bir şeyin olmadığını dile getiren Alexandru Maxim, "Bir puan aldık ama Galatasaray gibi bir takıma karşı aldık. Burada dolu statta oynasak işimiz daha zor olacaktı. İkinci yarıda özellikle kırmızı karttan sonra oyunu domine ettik. Kayode harika bir gol attı ama golü iptal oldu. Deplasmanda bir puan aldığımız için mutluyum." diye konuştu.   

Günay Güvenç ise "Taraftarın olmadığı bir maçtı. Bugün özellikle ikinci yarıda taraftarın olmadığı maçta sanki taraftar varmış gibi bir oyun oynandı. Bizim hedefimiz, çıktığımız tüm maçları kazanmak. Bizim bazı takımlara yattığımız falan konuşuluyor, böyle bir şey olamaz. Biz her maç yüzde yüzümüzle oynuyoruz. Galatasaray'ın kırmızı kartıyla maça geri döndük. Biz kimseye çelme takmaya çalışmıyoruz, biz maçları kazanmak için çalışıyoruz. Bugün de son dakikaya kadar mücadele ettik. Bizim de puanlara ihtiyacımız var, Galatasaray'ın da var, herkesin var. İşin farklı yerlere çekilmesini istemiyoruz. Bir puan aldığımız için mutluyuz." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...