Burak Çin yolunda!

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beeijing Guoan takımına transfer oluyor. Sarı-kırmızılı yönetim, Çin ekibinin yaptığı 8 milyon euro'luk transfer teklifini kabul etti.

NTV Spor 05.02.2016 - 21:58

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beeijing Guoan kulübüne transfer oluyor.

Sarı-kırmızılı yönetim, Çin ekibinin yaptığı 8 milyon Euro'luk transfer teklifini kabul etti. Resmi açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor. Sarı-kırmızılı kulüp, Trabzonspor'dan transfer ettiği Burak Yılmaz ile yaptığı sözleşme gereği Burak'ın satışından bordo mavili kulübe 2 milyon Euro ödeyecek. Beeijing Guoan kulübünün  4 yıllık sözleşme önerdiği ve Burak'ın alacağı yıllık ücret ve bonus maddelerinin görüşüldüğü ifade edildi. Yıldız golcünün Çin kulübünden yılda 6 ile 8 milyon Euro kazanması bekleniyor.

Çin'den gelen teklif karşısında Burak Yılmaz, teknik direktör Mustafa Denizli ile konuşarak takımdan ayrılmak istediğini ifade etti. Denizli'nin ilk yanıtı olumsuz oldu. Ancak Burak Yılmaz'ın Mustafa Denizli'ye kendisi için bu cazip teklifin reddedilemez nitelikte olduğunu vurgulaması üzerine tecrübeli çalıştırıcı konunun yönetimle görüşülmesini istedi. Burak, Denizli'den sonra da yönetim ile görüştü. Galatasaray yönetimi, Beeijing Guoan kulübünün 8 milyon Euro'luk önerisini kabul ettiğini iletti. Çin ile aradaki saat farkından dolayı resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Burak Yılmaz, Galatasaray'dan maç başı alacaklarıyla dahil yıllık yaklaşık 4 milyon Euro kazanıyordu. UEFA Finansal Fair Play Kriterleri nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Galatasaray kulübü böylelikle Burak'a 2019 yılına dek 12 milyon Euro ödemekten kurtuldu.

Devre arası transfer döneminde West Ham United'ın kadrosuna katmak istediği Burak Yılmaz, satın alma opsiyonu ile yapılan kiralık teklifi reddetmişti. Galatasaray yönetimi de, İngiliz kulübünden menajerler aracılığı ile gelen bu öneriyi reddetmişti.

Galatasaray'a, 2012-2013 sezonu başında Trabzonspor'dan transfer olan Burak, sarı-kırmızılı ekipte birçok önemi başarıya katkı sağladı. Burak, Galatasaray'da ikişer lig, Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa şampiyonluğu yaşarken, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de çeyrek final oynama başarısı gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...