Burak Elmas, Kerem Aktürkoğlu ile Marcao arasındaki gerilimi anlattı

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Marcao ile Kerem Aktürkoğlu arasındaki gerilimi anlatırken Marcao'nun özür dilediğini hatırlattı ve Galatasaray değerlerine sahip çıkarak sorunun çözüldüğünü belirtti.

NTV Spor 14.10.2021 - 21:11 | Son Güncelleme: 14.10.2021 - 21:12

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Kerem Aktürkoğlu ile Marcao arasında yaşanan tartışmayı anlattı.

beIN Sports'a konuşan Elmas, durumu analiz ettiklerini ve Galatasaray değerlerine sahip çıkarak çözüldüğünü belirtti.

"Hemen karar verip aileden attım demiyorsunuz"

"İki oyuncumuz da bizim oyuncumuz. Eskiden ben de halı sahada futbol oynardım. Bazı arkadaşlar o gün sinirlidir. Halı sahada böyle şeyler çok yaşadım. Orada olan olaydan arkadaşlağınızı bitirmezseniz. Olayın arka planına bakarsınız. Aile arası kavgada da kardeşler sokakta da kavga edebilir. Hemen karar verip aileden attım demiyorsunuz. Galatasaray büyük bir aile. Marcao ve Kerem de ailemizin parçaları. Yüksek tansiyonda karar vermek sizi yanlış yönlendirebilir. Tepkilere direnme dirayetini göstermezseniz risk alıyorsunuz demektir. Marcao biliyorsunuz özür diledi. Fatih hocamızla konuştuk. Durumu analiz ettik. Bizim amacımız Galatasaray'ın bütün sporcularını, varlıklarını korumak, bunu yaparken Galatasaray değerlerine sahip çıkmak. Bazen zor oluyor ama kolay olsa bu görevi herkes yapardı"

"Falcao'nun labirent gibi bir kontratı vardı"

Falcao sorununu çözmek için çok uğraştık. Son güne kadar konuştuk. Önümüzdeki sene alması muhtemelen ücretin yaklaşık %40'ı primler de vardı. Labirent gibi kontrat. Transferin son gününde Rayo Vallecano ile anlaştı. Önümüzdeki sene alacağı garanti ücretin önemli bölümünden kurtularak bu transfer gerçekleşti.  İddia ediyorum. O dönem görev yapan yöneticilerimiz eğer, kendi kulübü olsaydı Falcao'yu transfer etmezdi. Yani Avrupa'da sahipli kulüpler gibi, kendi kulüpleri olsaydı bu transferi yapmazlardı."

Sayfa Yükleniyor...