Galatasaray Haberleri | Yönetim 500 bin istedi, Burak Elmas 1 milyon Lira bağışladı

Galatasray yönetimi, seçim öncesi Galatasaray TV ve sosyal medya hesaplarında yapılacak seçim programları için 500 bin TL istedi. Adaylardan Burak Elmas ise 1 milyon TL bağışta bulundu.

NTV Spor 10.06.2021 - 20:24

Galatasaray'da 19 Haziran'da gerçekleştirilecek başkanlık seçimi öncesinde kulüp tarafından açıklama yapıldı. Buna göre başkan adayları, 500 bin TL bağış yaptıkları takdirde kulüp televizyonunda ve YouTube hesabında adaylıklarıyla ilgili program yapma hakkı tanındı.

Kararın açıklandığı gün başkan adayı Burak Elmas, "Seçildiğimiz taktirde, kadim Galatasaray değerlerini her fırsatta paraya tahvil eden, yakışıksız zihniyete son vermek ilk görevimizdir. Galatasaray'ın yönetici koltukları da, mecraları da satışa çıkarılamaz, popülist söylemlere ve eylemlere alet edilemez. Bu vesile ile seçim sonrası yeni yönetim tarafından, sadece amatör şube giderlerinde kullanılmak üzere, bir milyon liralık bloke çeki Divan Kurulu Başkanlığı'na derhal iletiyor ve bahsi geçen yayına bu zihniyeti protesto etmek amacı ile katılmayacağımızı beyan ediyoruz." açıklamasını yaparak tepki gösterdi.

Elmas bugün yaptığı paylaşımla, amatör şubelerde kullanılması şartıyla Galatasaray Kulübü'ne 1 milyon Lira'lık bağışta bulundu. Başkan adayı Elmas, "Amatör şube giderlerinde kullanılmak ve seçilecek yeni yönetime tevdi edilmek üzere, bir milyon liralık bağış çekini Divan Başkanlığına ilettik. GSTV'de para karşılığı propoganda yapmayacağız. Galatasaray kültür ve etik değerlerine sahip çıkmak önceliğimizdir." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...