Fikret Orman'dan Burak Yılmaz açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah beyazlı takımın gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Orman, Burak Yılmaz transferinden Atiba’nın takımda kalıp kalmayacağı ile son durumu hakkındaki soruları yanıtladı.

NTV Spor 25.05.2018 - 10:52 | Son Güncelleme: 25.05.2018 - 16:09

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Orman, "Eksik olan bölgelere takviye yapacağız ancak dövizin durumu ülkeyi etkiledi ve etkileyecek. Seçim sonrasını görmek lazım. Kur nereye gidecek kimse bilmiyor. Bu durum transferleri de etkileyecek gibi duruyor" dedi.

ŞENOL GÜNEŞ'E YARDIMCI ANTRENÖR
Teknik direktör Şenol Güneş'e yardımcı antrenör geleceğini söyleyen Orman, "Yeni sezonda Şenol Hocamızın yanında bir yardımcı antrenör kesin olacak. İsmi önümüzdeki günlerde kesinleşecek ve sizlerle paylaşacağız. Demba Ba'da şartlar uygun hale gelirse transferini gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

BURAK YILMAZ VE ATIBA
Burak Yılmaz ve Atiba hakkında da konuşan Fikret Orman, "Burak Yılmaz Beşiktaş’ın çocuğu, gittiği hiç bir takımda Beşiktaşlı olduğunu gizlemeyen iyi bir çocuk. Ama bir kulüple sözleşmesi var maliyetleri var. Atiba 1 yıl daha kalsın istiyorum. Onun için de görüşmelerimiz sürüyor. Larin performansından memnum. İyi, başarıya aç kendini göstermek istiyor" ifadelerini kullandı.

Orman, Göztepe'den ayrılan Tamer Tuna’nın kendini ıspatladığını ve bir gün Beşiktaş'a dönmesi halinde teknik direktör olarak çalışacağını sözlerine ekledi.

"BÜTÇE DARALMASI YAPACAĞIZ"
Transfer ve diğer çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Orman, "Kadro kurmak kolay ama sonrasında onun taksitlerini ödemek nasıl olacak. Futbol takımının bütçesi 82 milyon euro, yüzde 30-35 oranında bütçe daralması yapacağız." dedi.

PEPE.. QUARESMA..
Futbol takımında eksiklerinin bulunduğunu ve transfer yapacaklarını vurgulayan Orman; Pepe, Ricardo Quaresma, Atiba Hutchinson ve diğer oyuncuların durumuyla ilgili şunları aktardı:

"Transfer olacak, tabii ki eksiklerimiz var. Pepe ve Quaresma için ortada bir teklif olmadığından konuşacak bir şey yok. Mitrovic'i satmak gibi bir düşüncemiz yok. Boyko ve Aras'ı inşallah başka kulübe veririz. Atiba sembol oyuncumuz, bir sene daha kalacak. Şartlarını yeniden düzenleyeceğiz."

"BORCU ÖDÜYORUZ"
Başkan Orman, kulübün borcuyla ilgili eleştirilere yanıt vererek, "Biz borç ödemiyoruz, borcu döndürüyoruz. 112 senede yapılan yatırımın toplamından daha fazla yatırım yaptık, daha fazla oyuncu sattık, daha fazla sponsorluk aldık. 2012'den bu yana çok şey değişti." ifadelerini kullandı.

"BILIC DÖNEMİ GİBİ OLDU"
Spor Toto Süper Lig'in 2017-2018 sezonunu değerlendiren Orman, "Şampiyonluğun kaçmasıyla ilgili yorum yapmayacağım ama Bilic döneminde yaşadığımız gibi oldu. O sezon da son dört haftada kaçmıştı. İlk yarıda çok puan kaybettik, onun büyük etkisi var." diye konuştu.

Yeni sezonda yer alamayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki gelirin önemine değinen Orman, "UEFA Avrupa Ligi'nden de 15 milyon euro gelecek. İnşallah Avrupa Ligi'ni kazanırız." şeklinde görüşlerini aktardı.

ARDA TURAN'IN CEZASI
Başkan Orman, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Medipol Başakşehir oyuncusu Arda Turan'a verilen cezanın fazla olduğunu söyledi.

Arda'nın sevdiği bir oyuncu olduğunu kaydeden Orman, "16 maç fazlaydı, 10 maça düşmesi iyi oldu. Adaletli olmak lazım. Arda'ya 10 maç değil, 6 maç versinler ama bizim oyuncumuza da adaletli ceza versinler. Onun yaptığını Cristiano Ronaldo yaptı, 5 maç ceza aldı." şeklinde konuştu.

Orman, gelecek sezon yer alamayacakları Ziraat Türkiye Kupası'ndaki cezanın kalkması halinde bunu kabul edip etmeyecekleri sorusuna, "Seneye kupada kesinlikle olmayacağız." yanıtını verdi.

Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin Süper Lig'de kademeli olarak uygulanması gerektiğini savunan Orman, "Tartışmalı pozisyonlar nedir; penaltı, ofsayt ve kırmızı kartlar. VAR sistemi kademeli uygulanmalı. Gelecek sezon penaltı ve ofsaytları değerlendirirsin, seneye kartları eklersin. Bu şekilde gidilmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...