Burak Yılmaz'dan tarihi gol!

A Milli Futbol Takımı'nı Slovenya karşısında 1-0 öne geçiren Burak Yılmaz, tarih yolculuğuna devam ediyor. Çin'in Beijing Guoan takımının formasını giyen Burak Yılmaz, Ay Yıldızlı formayla gol sayısını 20'ye çıkardı. Golcü oyuncu, Metin Oktay, Cemil Turan ve Nihat Kahveci'yi geçerek, A Milli Takım formasıyla en çok gol atan 4. oyuncu unvanını elde etti.

NTV Spor

05.06.2016 - 21:45

Sezon başında Çin'in Beijing Guoan takımına transfer olan Burak Yılmaz, A Milli Futbol Takımı'na golle döndü. Slovenya ile oynanan maçın 5. dakikasında A Milli Futbol Takımı 1-0 öne geçiren tecrübeli golcü, Türkiye adına 6 Eylül 2015'te Hollanda ile oynanan maçtan bu yana ilk kez 11'de forma giydi. O maçtaki golünün ardından yaklaşık 9 ay sonra golle tanışan Burak Yılmaz, Milli Takım tarihine geçti.

Slovenya maçında attığı golle, gol sayısını 20'ye çıkaran Burak Yılmaz, Metin Oktay, Cemil Turan ve Nihat Kahveci'yi geride bıraktı. Milli Takım formasıyla en çok gol atan 4. oyuncu olan Burak Yılmaz, 1 gol daha atması durumunda Lefter Küçükandonyadis'i yakalayacak.

Arda Turan ise Slovenya karşısında Milli Takım formasını 91. kez giydi ve Alpay Özalan'ı geride bırakarak altıncı oldu.

A Milli Takım'la en fazla gol atan oyuncular şöyle:
Hakan Şükür  51
Tuncay Şanlı  22
Lefter Küçükandonyadis 21
Burak Yılmaz  20
Metin Oktay  19
Cemil Turan  19
Nihat Kahveci  19
Arda Turan  17

Sayfa Yükleniyor...