Sinan Gümüş'ten transfer, Milli Takım ve şampiyonluk sözleri

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Sinan Gümüş düzenlediği basın toplantısında şampiyonluk için iddialı konuştu. "Buraya yedek kalmaya gelmedim" diyen 26 yaşındaki oyuncu taraftara da umutlu mesajlar erdi ve "Bana her zaman güvensinler. İnşallah gollerimle onları mutlu ederim ve hep birlikte güzel bir şampiyonluk kutlaması yaparız" dedi.

NTV Spor

26.08.2020 - 14:47 | Son Güncelleme: 26.08.2020 - 16:15

Transferi ile ilgili konuşan Sinan Gümüş, "Böyle bir ailenin parçası olmayı dört gözle bekliyordum. Ortam güzel. İdmanlar bayağı ağır ve yoğun geçiyor. 4 gözle sezonun başlamasını bekliyorum" dedi÷

Antalyaspor'dan takım arkadaşı Lukas Podolski'nin transferiyle ilgili olarak, "Ben olsam Fenerbahçe'ye gitmezdim" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise 26 yaşındaki oyuncu, "Lukas'ın söylediklerini ben de okudum. Her oyuncunun düşünce tarzı farklıdır. Saygı duyuyorum. Bu kararın yüzde yüz arkasındayım. Doğru bir karar verdim" yorumunu yaptı.

Transfer süreciyle ilgili olarak ise Sinan Gümüş şöyle konuştu, "Yaklaşık 3-4 aydır Emre ağabeyle (Belözoğlu) konuştuk. Fenerbahçe'nin ne kadar büyük ve ortamın ne kadar keyifli olduğunu anlattı. Buradan sayın başkan Ali Koç ve Erol Hocama (Bulut) teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'yi bana güzel anlattılar. Bana inandıkları ve güvenliklerini, benimle birlikte başarılı olmak istediklerini söylediler. Kararım o dönem belliydi."

"MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"
"Türk Milli Takımı'ndan bir davet bekliyor musun? Kararın ne olur?" sorusuna ise Sinan Gümüş, "Benim için tek bir milli takım vardır o da Türk Milli Takımı'dır. İnşallah haftaya yazılı onay alırsak arada bir engel kalmıyor. Milli Takımaa çağrılmayı dört gözle bekliyorum" yanıtını verdi.

Fenerbahçe'nin büyük bir camia ve hedeflerin belli olduğunu söyleyen Sinan Gümüş, "Her zaman şampiyon olmak ve kupalar kazanmak istiyorum. Buradan Milli Takıma gitmek oradan da Fenerbahçe'ye para kazandırarak büyük bir takıma transfer olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"YEDEK KALMAYA DEĞİL FORMAYI KAPMAYA GELDİM"
Sezonla ilgili ise forvet oyuncusu, "Son yılarda 34 maç oynandı. 40 maçca çıktı. Yoğun bir tempo bizi bekliyor. Sonuna kadar sürdürmek için bu aralar tempoyu yüksek tutmak lazım. Bizim hedefimiz belli. 40 maç az değil. İnşallah 40 maç sonra şampiyon oluruz. Buraya yedek kalmaya değil formayı kapmaya geldim. Tabi ki gol ve asist hedeflerim var. Benim de bir katkım olursa ne mutlu. Taraftar bana güvensin. İnşallah gollerimle onları mutlu ederim ve sezon sonu hep birlikte şampiyonluk kutlaması yaparız" diye konuştu.

Takımın kaliteli isimlerden kurulu olduğuna vurgu yapan Sinan Gümüş, "Yeni transferlerin de büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Şu andaki kadro yeterlidir. Şampiyonluğa çok inanıyorum. Yeni geldim ama herkes insan olarak oyuncu olarak çok büyük karakter. İnşallah bir aile olarak doğru yola girip şampiyonluk yoluna girmek istiyoruz" dedi.

Ferdi Kadıoğlu'yla forma rekabetine girme ihtimali üzerine de Sinan Gümüş, "Ferdi'yi önceden de izledim. Çok kaliteli bir oyuncu. Çok genç bir oyuncu. Türkiye'de önemli olan istikrarlı olmak. Onda o istikkrar var. Onu rakip olarak değil kardeşim gibi görüyorum. Ben oynarsam o beni, o oynarsa ben onu desteklerim. Kim daha iyi olursa o oynasın" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...