Bursaspor, ''CAS''mıyor

Bursaspor Kulübü, UEFA'nın verdiği ''1 yıl Avrupa kupalarından men'' cezasının CAS tarafından iptal edileceğine inanıyor.

NTV Spor

15.06.2012 - 12:22

Bursaspor'un 6 Haziran'da yapılan 48. Olağan Genel Kurul toplantısında güven tazeleyen yönetim kurulunda yer alan İrfan Koç, oldukça demokratik seçimlerin ardından çalışmalara ara vermeden başladıklarını söyledi.

Camianın ve taraftarın birinci gündem maddesinin ''transfer'' olduğunu dile getiren Koç, ancak 2-3 oyuncu transfer edeceklerini kaydetti. Koç, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın başarılı olan kadroyu bozma niyetinde olmadığını ifade ederek, ''Gerekli bölgelere nokta transfer yapılacak'' dedi.

Son yıllarda yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da yaptıklarını anımsatan Koç, ''Avusturya uğurlu geldi'' dedi.

"GEREKLİ MÜRACAATI YAPTIK"
Koç, yeni sezon hazırlıklarını geçen yılki yerde yapacaklarını vurgulayarak, kampın 6 Temmuz'da başlayacağını, dönüş tarihinin ise 16 veya 19 Temmuz olarak düşündüklerini, bu süreçte önemli takımlarla hazırlık maçları da oynayacaklarını, ancak henüz programın kesinleşmediğini bildirdi.

İrfan Koç, UEFA'nın verdiği ''Avrupa kupalarından 1 yıl men'' cezasına ilişkin olarak CAS'a gerekli müracaatı yaptıklarını hatırlattı.

"DÜNYADA BİRÇOK KULÜP CEZAYI ŞAŞKINLIKLA KARŞILADI"
Cezayı hala anlamakta güçlük çektiklerini, yurt içi ve yurt dışından birçok spor adamının da kendileriyle aynı kanıda olduğunu belirten Koç, ''Bize verilen cezanın dünyada bir benzeri yok. Dünyada birçok kulüp, cezayı şaşkınlıkla karşıladı. Kararın 20 veya 22 Haziran'da verileceği bilgisi bize ulaştı. Cezanın CAS tarafından iptal edileceğini düşünüyoruz. Biz kararın lehimize olacağına inanıyoruz. Çünkü bizim bir suçumuz yok'' diye konuştu.

"TÜRK FUTBOLUNA YARARLI OLMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİK"
Trabzonspor ve Galatasaray'ın Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yönelik tepkilerine de değinen Koç, ''Bursaspor olarak biz bu yönetimin Türk futboluna yararlı olmayacağını kongrede söylemiştik'' dedi.

Koç, TFF Genel Kurulu'nda seçimlerin tek listeyle gidileceğinin kesinleşmesinin ardından ''dik duruş'' göstererek Yıldırım Demirören ve listesini desteklemeyeceklerini deklare ettiklerini anımsatarak, ''Genel kurulda salona girmedik ve oy kullanmadık. Ama o ana kadar mevcut yönetime karşı olanlar, son dakikada girdiler ve mevcut yönetimi desteklediler. O zaman mevcut yönetimi destekleyen kulüpler şimdi bizden daha çok bağırıyorlar. Biz bu yönetime inanmadık ve bu düşüncemiz doğru çıktı. Biz dik duruşumuzu hala sürdürüyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...