"Bursaspor mağlubiyetinde hakemlerin rolü büyük"

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Büyükaydın, Bursaspor mağlubiyetinin en büyük sorumlusunun hakem kararları olduğunu söyledi.

NTV Spor 16.03.2013 - 15:50

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Büyükaydın, Bursaspor karşısında alınan yenilgide hakem kararlarının büyük rol oynadığını savundu.

Yılmaz Büyükaydın, 3-2 yenildikleri Bursaspor maçına ilişkin yaptığı açıklamada, maçın hakemi Serkan Çınar ile yardımcı hakem Arkın Akgöl'ün verdikleri ve vermedikleri kararlarla oyunun gidişatına etki ettiklerini ileri  sürdü. Büyükaydın, "Bugüne kadar fazla seslendirmedik ama artık gözardı edemeyeceğimiz gerçek şu ki takımımızın sezon başından bu yana kaybettiği puanlarda hakem hatalarının oranı çok yüksek. Burada ister istemez insanın aklına farklı yorumlar geliyor" dedi.

Bursaspor maçındaki hakem kararlarına dikkat çeken Büyükaydın, "Hakem ve yardımcısının Henrique'nin golünde topun ilk vuruşta çizgiyi geçmesine rağmen santraya ikinci vuruştan sonra koşmaları, niyetin sorgulanması  gerektiğine en açık örnektir. Bursaspor'un attığı ikinci gol, faul olup olmadığı tartışılır bir pozisyon sonrasında gelmiştir. Fakat hakem aynı hassasiyeti ilk yarının son dakikasında gole giden Adrian'a arkadan apaçık yapılan sert müdahalede her ne hikmetse göstermemiş, oyunu devam ettirmiştir. Yine hakem Serkan Çınar ikinci yarıda Serkan'ın ceza sahası içinde Edu tarafından düşürülmesine seyirci kalmış, o anda neler düşündüyse penaltı düdüğünü çalamamıştır. Alınan yenilgide hakem kararları büyük rol oynamıştır" diye konuştu.

Büyükaydın, "Trabzonspor istatistiklere bakıldığında bu sezon ligde penaltı kullanmayan tek takımdır" diyerek, "Artık ilerleyen haftalar ve yaşanan gelişmeler bize bunun tesadüf olmadığını düşündürmeye başlamıştır. Bir hafta önce konuşan bir hafta sonra susturulmak isteniyorsa, bu tablodan zaten eksik olan adaleti beklemek  hayalcilikten başka bir şey değildir. Trabzonspor camiası, kendisine yapılacak haksızlıkların üstesinden her platformda er ya da geç gelebilecek güce sahip büyük bir kulüptür. Bu zor dönemde gerekli bütünlüğü gösterme kabiliyeti yüksektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...