"-Büyük takım kendi oyununu oynar- düşüncesi kalktı"

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2-0'lık Fatih Karagümrük galibiyetini yorumlarken, "-Büyük takım kendi oyununu oynar- düşüncesi kalktı" dedi.

NTV Spor 24.04.2021 - 19:40

3 puanı değerlendiren Abdullah Avcı, "Galip gelmek takıma, şehre iyi geliyor ama bu oyun artık akıl oyununa döndü" dedi.

"Dünyü futbolu çok değişiyor" diyen Avcı,

"Karagümrük, ligin organizasyonu olan bir takımı. Bugün 3-5-3'yle baylayıp 4-4-3'e döndüler. Eskiden 'büyük takım kendi oyununu oynar' diye bir düşünce vardı. Bugün onlar kalktı. Tamamen topa sahip olmayı felsefe haline getiren bir teknik adamları var. Daha ileri boyutta artık. Alanya'da da aynıydı. Bunlara karşı oyun planları değişiyor. Sassuolo, Inter ile oynadığında iki takımın topla oynaması Sassuolo'da yüzde 70, Inter'de yüzde 30'du. Bugün bazen geçiş bazen geçtikten sonra set oyununu oynayan bir takım olmamız lazım. Oyuncularım bugün çok iyi ve disiplinli oynadılar.

Biz merkezi kapalı tutan, sert baskıyla bazen geçiş, bazen set oyununu oynayabilen takım olmak istiyoruz. Oyuncularım bu oyunu sabırlı bir şekilde oynadı. Bu beni mutlu etti. Devre arası bir tık daha fazlasını istedim. Hatta rica etmedim, emrettim.

45 ile 55 arasında Karagümrük devreye girdi. Açıkta kaldığımız pozisyonlar vardı. Mevlüt kaleciyle karşı karşıya kaldı ama ilk yarıda oyunu koparabilirdik" ifadelerini kullandı.

"Kazanmak mutluluk verici ama taktik disipline sadık kaldıkları için oyuncularımı tebrik ediyorum" diyen Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Bugün kazanmak daha güzel. Başladığımız noktadan geldiğimiz noktaya kadar bütün istatistiklerimiz yukarı çıktı. En fazla gol yiyen takımdan en az gol yiyen takıma döndük. Gelişiyoruz. Hızla gelişmemiz lazım. Burası Trabzonspor" açıklamasını yaptı.

Avcı, Galatasaray maçındaki disiplinsiz davranışları dolaylısıyla kadro dışı bırakılan Abdulkadir Parmak ile ilgili bir soru üzerine de şunları kaydetti:

"Trabzonspor camiası, yapısı, ruhu gelenekleriyle büyük camiadır. Çalışan teknik adamlar, bizler, yöneticiler ve oynayan oyuncular için bu camiada bulunmak, yer almak çok büyük fırsattır. Onun için ben özellikle teknik adam olarak hem oyun organizasyonuna hem grup enerjisine son derece dikkat eden birisiyim. Ben forması için 1 dakika bile olsa bütün gücüyle, niyeti ve performansıyla oynayacak oyuncularla çalışmayı tercih ederim."

Sayfa Yükleniyor...