"Caner kadro dışı, Ozan direkten döndü"

Süreç Göztepe maçında başladı, Bulut'un kararını Koç onayladı, Belözoğlu açıkladı. Ozan'ı kurtaran ise sezon sonu planıydı.

NTV Spor 03.03.2021 - 07:16 | Son Güncelleme: 03.03.2021 - 08:20

Fanatik gazetesinin haberine göre; Caner Erkin, Fenerbahçe'nin Göztepe'ye yenildiği maçın son anlarında oyundan çıktığı sırada, kulübeye el kol hareketleriyle tepki gösterdi. Erol Bulut, geçmişte de benzer hareketlerde bulunan tecrübeli oyuncuyu kadro dışı bırakmak istediğini Emre Belözoğlu'na iletti. Ali Koç da detaylardı çarşamba günü Samandıra'da öğrenip onay verirken, Belözoğlu son kararı, "Bunu yapmak zorundayız" diyerek Caner'e bildirdi.

Ozan topun ağzındaki diğer isimdi, ancak bu yaz Avrupa'ya satılması planlandığı için, değer kaybetmemesi amacıyla sadece kulübeye çekildi. Trabzon maçı kazanılmasaydı radikal bir kararla, 7-8 kişilik oyuncu listesine para cezası kesilecekti.

Yönetim, Trabzon galibiyeti sonrası Erol hocanın arkasıanda durduğunu göstermek ve oyunculara gözdaığı vermek adına, Caner'i kadrı dışı tutmaya devam edecek. Ancak pozitif havanın bozulmaması ve kamuoyunun süreci daha fazla kurculamaması için, "Kadro dışı" ifadesi yerine, daha yumuşak bir geçiş yapıldığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...