CANLI | Fenerbahçe'de kongre heyecanı

Fenerbahçe'de kongre heyecanı yaşanıyor. Kulüp tarihinde ikinci kez statta yapılan kongrede, mevcut başkan Ali Koç, seçimde tek aday...

NTV Spor 25.06.2021 - 11:26 | Son Güncelleme: 25.06.2021 - 18:25

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadı'nda gerçekleştiriliyor. Kongrede mevcut başkan Ali Koç, tek aday durumunda.

Kulüp tarihinde ikinci kez statta düzenlenen genel kurulda, aidatını yatıran 29 bin 9 üye oy kullanacak.

Fenerbahçe Kulübünde iki gün sürecek genel kurulda, başkanı seçmek için oy verme işlemi cumartesi günü yapılacak.

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen kongrede ilk olarak, yönetim kurulu üyesi Fethi Pekin'in yaptığı açılış konuşmasının ardından genel kurul divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi.

"Anlatılanlardan biz borçlu, alacaklı eski yönetim çıkacaktı neredeyse"

Genel kurulda söz alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Önümüzü görüyoruz ama daha gidecek çok yolumuz var. 50 TL aidat yakışmıyor. 121 kongre üyemiz, 250 TL önerdi." dedi.

Ali Koç, "Biz, geldiğimizde durumların nasıl olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Enkaz edebiyatı yapmıyoruz. UEFA'nın yayınladığı raporda Avrupa'nın en riskli kulübüydük. Dün anlatılanlardan biz borçlu, alacaklı eski yönetim çıkacaktı neredeyse." ifadelerini kullandı.

Yapılan oylama sonucunda oy çokluğuyla yıllık aidat ücreti 50 TL'den 500 TL'ye çıkarıldı.

Fenerbahçe'de yönetim ve denetim kurulları ibra edildi

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda yönetim ve denetim kurulları ayrı ayrı ibra edildi.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu’nda devam ediyor. Genel kurulun divan başkanlığı görevinde bulunan Vefa Küçük, gündem maddelerinden biri olan yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası için oylamaya geçti.

Genel kurul üyelerinin oylaması sonucunda; 1 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019 dönem arasındaki faaliyetlerinden dolayı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, yönetim ve denetim olarak oy birliği ile ibra edildi. 1 Ocak 2020 - 31 Aralık 2020 dönem arasındaki faaliyetlerinden dolayı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, yönetim ve denetim olarak oy birliği ile ibra edildi.

Sayfa Yükleniyor...