Carlo Ancelotti için karar çıktı

Real Madrid'de teknik direktör Carlo Ancelotti'nin geleceği şekilleniyor. Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City'ye kaybeden, La Liga'da Barcelona'nın gerisinde kalan Real Madrid, Carlo Ancelotti ile devam edecek.

Tuna Tunca - NTV Spor 18.05.2023 - 12:05

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Manchester City'ye kaybedip turnuvaya veda eden Real Madrid'de Carlo Ancelotti'nin geleceği merak konusuydu. Tecrübeli teknik adam dev maç sonrası bu konuya açıklık getirdi.

La Liga'da şampiyonluğu Barcelona'ya kaptıran, Kupa 1'e de yarı finalde veda eden Real Madrid'de Carlo Ancelotti ile yolların ayrılabileceğine dair haberler bir süredir Avrupa basınını meşgul ediyordu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HABERLERİ

Carlo Ancelotti için en ciddi olasılık Brezilya Milli Takımı'ydı. Brezilya Futbol Federasyonu (CBF) Başkanı Ednaldo Rodrigues de başarılı hoca ile temasta olduklarını ve favorilerinin Ancelotti olduğunu belirtmişti.

Öte yandan Carlo Ancelotti, Manchester City-Real Madrid maçı sonrası gelecek sezon da İspanyol devinde olacağını açıkladı. Deneyimli hoca, "Kimsenin benim hakkımda bir şüphesi yok. Başkanın 15 gün önce yeterince açık konuştuğunu düşünüyorum. Gelecek yıl, bir başka Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için savaşmak üzere burada olacağım" ifadelerini kullandı.

Bu arada The Athletic'in geçtiği habere göre Real Madrid de yoluna Carlo Ancelotti ile devam etme kararı aldı.

⚽️👉FUTBOL HABERLERİ

Sayfa Yükleniyor...