Carvalhal'dan ilginç Liverpool benzetmesi

Premier League'de haftanın son maçında Liverpool’u yenen Swansea’de Menajer Carlos Carvalhal aldıkları galibiyetin ardından ilginç bir benzetmede bulundu. Carvalhal, "Liverpool bir Formula 1 aracı gibi. Ama biz onları Londra trafiğine soktuk" dedi.

NTV Spor

23.01.2018 - 14:08 | Son Güncelleme: 23.01.2018 - 15:36

Premier League'de son sırada yer alan Swansea, haftanın sürprizine imza atarak Liverpool'u sahasında 1-0 yendi. Carlos Carvalhal yönetiminde çıktığı 4. maçta 2. galibiyetini alan Galler ekibi, bu galibiyetle düşme hattında yer alan diğer takımların hesaplarını değiştirdi.

Liverpool galibiyetinin ardından kameraların karşısına geçen Carvalhal, zorlu rakibi aşmalarının formülünü paylaştı. Portekizli teknik adam, "Liverpool bir Formula 1 aracı gibi. Ama iş çıkışı saatlerinde Formula 1 aracını Londra trafiğine sokarsanız, o araç çok da hızlı çalışmaz" değerlendirmesini yaptı.

Liverpool Menajeri Jurgen Klopp ise; alınan yenilgiden çok oyuncularının maç içerisindeki performansından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Ekim 2015'ten bu yana Liverpool'un başında görev yapan Klopp, Swansea karşısında 3. kez sahadan yenik ayrıldı ve Galler ekibi; Klopp'un çözmekte en çok zorlandığı takım olarak kayıtlara geçti.

Sayfa Yükleniyor...