CAS'tan Leverkusen'e Hakan yanıtı

Bayer Leverkusen Genel Müdürü Schade'nin "CAS, Hakan'ın cezasını yerine transfer yapmayalım diye Şubat başında açıkladı" sözlerine CAS Genel Sekreteri Reeb yanıt verdi: "Hakimlerin kararı gelir gelmez taraflara bildirim yapıldı."

NTV Spor 06.02.2017 - 14:51
Hakan Çalhanoğlu, bu sezon sonuna kadar futbol oynayamayacak.GETTY

Hakan Çalhanoğlu'na FIFA'nın verdiği 4 aylık cezayı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS 2 Şubat'ta onaylamıştı. Bu durumda da Bayer Leverkusen Hakan'ı sezon sonuna kadar oynatamama durumuyla karşı karşıya kalmıştı.

Bayer Leverkusen Genel Müdürü Michael Schade, Hakan'ın cezasının Şubat ayı başında açıklanmasına sert tepki göstererek "Kararın açıklanması için transfer döneminin kapanmasını beklemek hainlik. Birkaç gün önce açıklansa transfer yapabilirdik" açıklamasını yaptı. Bayer Leverkusen cephesi kararın günler önce kesinleştiğini ama bürokratik gerekçelerle açıklamanın 2 Şubat'ta yapıldığı görüşünde...

CAS Genel Sekreteri Matthieu Reeb ise bu konu hakkındaki soruları "İddia, kesinlikle doğru değil. Hakimlerin kararlarıyla CAS'ın bu konudaki son sözü kesinleşir kesinleşmez taraflarla paylaşılmıştır" diye yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...