"CAS'a gideceğiz"

Beşiktaş'a UEFA'nın verdiği 1 yıl Avrupa'dan men cezasının ardından Başkan Fikret Orman, CAS'a başvuracaklarını söyledi.

NTV Spor 30.05.2012 - 13:40

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın verdiği cezanın ardından CAS'a gideceklerini söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Tahkim Kurulu'nun Beşiktaş Kulübü'ne 1 yıl süreyle Avrupa kupalarından men ve 200 bin euro para cezası vermesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "110 yıllık Beşiktaş'la ilgili ilk kez böyle bir durum yaşanıyor. Benim asıl üzüntüm buna" dedi.

"KULÜP ADINA ÇOK ÜZGÜNÜM"
Fikret Orman, UEFA'nın Nyon'daki merkezinde yapılan Tahkim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın her zaman yükümlülüklerini yerine getiren, 110 yıllık bir camia olduğunu ve tarihinde UEFA ile böyle bir durum yaşanmadığını dile getirerek, "Beşiktaş'ın UEFA Kupası'na bir yıl katılmaması benim açımdan üzücü olan taraf değil. Beşiktaş 110 senelik bir camia. 110 sene içinde, hep yükümlülüklerini yerine getirmiş bir camia. UEFA ile alakalı almış olduğumuz cezalar da yok. Beşiktaş ön eleme oynayacaktı. Bu maçta da elense belki kupalarda oynayamayacaktı. Ben kulüp adına çok üzgünüm" diye konuştu.

Orman, "Tahkim heyeti bizim iyi niyetimizi ve neler yapmak istediğimizi anlasa da, geçmişten gelen UEFA kurallarına uymayan bilgiler sonucunda, ceza vermeleri gerektiğini ifade ettiler. Önümüzdeki sezon için Beşiktaş UEFA maçlarına katılamayacak. 200 bin avroluk ayrıca bir ceza verdile" dedi.

"BENİM BAŞKAN OLDUĞUM YERDE BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER OLMAYACAK"
Fikret Orman, "Kulübümüze verilen 1 yıl Avrupa kupalarından men ve 200 bin euro para cezası için, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuracağız. Beşiktaş Kulübü'nün böyle şeylere muhatap olmaması lazım. Benim başkan olduğum yerde bir daha böyle şeyler olmayacak" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...