Çaykur Rizespor tekrar istiyor (Kural ne diyor?)

Çaykur Rizespor, Galatasaray maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla karşılaşmanın tekrarını talep ediyor.

NTV Spor

13.05.2019 - 08:00
Sabah

Galatasaray'a uzatmalarda yediği gollerle 3-2 yenilen Çaykur Rizespor'un hakem isyanı sürüyor.

Kulüp Başkanı Hasan Kartal düzenlediği basın toplantısında "Bu hakemlerin Rizespor'a neye mal olduğunu düşünmeden karar verdiğinden son derece eminiz. İnşallah TFF bu hataları düzeltir. 1-2 kural hatasının da olduğu söyleniyor. Bunları inceliyoruz. Gerçekten bir kural hatası varsa toplantı yapıp ne yapabileceğimizi düşüneceğiz. Galatasaray camiası bizim bu açıklamalarımızdan rahatsız olmasın. Bizim kimseyle problemimiz yok. Bizim amacımız Rizespor'un haklarını korumak. Kural hatasının olduğunu yavaş yavaş idrak ediyoruz. Rizespor'un hakkını korumak ve maçın tekrarı çin TFF'ye başvuracağız." dedi.

NE OLMUŞTU?
Galatasaray korner kullanırken, topun oyuna girmediği anda Marcao, Abarhoun ile girdiği mücadelede yerde kaldı. Pozisyonu VAR'da inceleyen Serkan Çınar penaltı kararı verdi. Bazı hakem hocaları, "Futbolcuların, topun oyunda olmadığı anlardaki eylemleri için sadece disiplin cezaları(sarı ve kırmızı kart) verilebilir, teknik kararlar (penaltı, direkt ya da endirekt vuruş) verilemez. Kural hatası var". iddiasında bulundu.

KURAL NE DİYOR?
IFAB kurallarında yer alan 12. maddeye göre, 'Direkt ve endirekt serbest vuruşlar ne penaltı vuruşları yalnızca top oyundayken yapılan ihlal ve kusurlar için verilebilir.'

KARTAL'DAN 'SİLAHIM OLSA VURURDUM' AÇIKLAMASI

Sayfa Yükleniyor...