Çebi: Hedefimiz şampiyon olmak, ikinci olmak

Beşiktaş'a tekrar kazandırılan Mehmet Üstünkaya No: 1903 Tesisleri'nin açılışı gerçekleştirildi. Kulübe destek amaçlı başlatılan kampanyayla ilgili de konuşan Çebi, "8 saat olmadan 80 bin katılım oldu" dedi. Çebi ligin geri kalan bölümüyle ilgili iddialı konuştu ve "8'de 8 yapacağız. Hedefimiz şampiyon olmak, ikinci olmak" ifadelerini kullandı.

NTV Spor

12.06.2020 - 20:13 | Son Güncelleme: 12.06.2020 - 20:35

Daha önce eski başkan Fikret Orman tarafından açılışı yapılan ancak ecrimisil bedellerinden kaynaklı borçların ödenmediği gerekçesiyle Beşiktaş Belediyesi tarafından teslim alınan, daha sonra problemlerin giderilmesiyle yeniden siyah-beyazlı kulübe devredilen Akatlar'daki tesislerin açılışına Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, siyah-beyazlı camianın önde gelen isimleri katıldı.

Açılış kurdelesini siyah-beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, eski divan kurulu başkanları Şeref Nasır ve Yalçın Karadeniz birlikte kesti.

Açılış töreninin ardından bir konuşma yapan Çebi, "No: 1903 çok önemli bir isim. Bu isimle bir marka değeri ve gelir oluşturmaya çalışacağız. Rıza başkanın çok büyük katkısı ve emeği var. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Burada bir araya gelmemiz gerekiyor. Birlik beraberlik içinde olmalıyız. Burası İstanbul'da buluşacağımız bir mekan. Bugün bir kampanya başlattık. İşletmeci arkadaşlara da söyleyelim, misafirler kapıda SMS atıp öyle girsinler." diye konuştu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise şunları aktardı: 

"Zorlu 3 ayı dayanışmayla geride bıraktık ve pandemi dönemini atlattık. Tesisler kötü durumdaydı. Eski haline getirmek için toplantılar yaptık ve bu mekanı hizmete açtık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Üzerimize düşen sorumlulukları geliştireceğimizi ve kulübümüze katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Ben Beşiktaş taraftarıyım, tesisin açılması bana nasip olduğu için mutluyum. Bugün başlayan kampanyaya bireysel ve kurumsal olarak desteğimizi açıkladık."

Açılışa siyah-beyazlı yönetim kurulu üyeleri Adnan Dalgakıran, Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan ve Fatih Hakan Avşar da katıldı.

8 SAAT DOLMADAN 80 BİN KATILIMCI
Çebi, TRT Spor'da katıldığı bir programda kulübe destek amaçlı başlatılan "Bırakmam seni" kampanyasına dair ilk detayları açıkladı.  "Kampanyanın belli bir süresi yok" diyen çebi, "Miktardan çok, katılımcı sayısı benim için önemli. 10-15 günde istediğimiz katılıma ulaşacağını düşünüyorum, daha 8 saat olmadan 80 bin katılıma ulaştı. Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar destek vermiş" ifadelerini kullandı.

Kampanyayla ilgili 1 hafta 10 gün boyunca televizyonlarda program yapacaklarını söyleyen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "kampanyamızı anlatacağız. Bizim için 1 kuruş da, 1000 kuruş da çok önemli.  Şunu söylemek isterim ki, tişörtlerimiz hakkında çok fazla soru geliyor. Bir satış yapmak kaydıyla, bu kampanyayı yapmıyoruz. Tamamen gönül işi dedik. Bu kampanyayı benden taraftar istedi, camia 'yap' dedi" diye konuştu. 

Transferle ilgili temkinli konuşan Çebi, "Artık popülist politikalarla, 'onu getireceğiz', 'bunu getireceğiz' dönemi bitti. Öze dönmeliyiz. Kampanya ile birlikte öze dönüş de başlamış oldu. Sergen hocayı da şans olarak görüyorum. Kendisiyle anlaştığımızda, "Altyapıya da önem veriyoruz" demesi beni oldukça mutlu etmişti" sözleriyle de altyapıya vurgu yaptı. 

"BEŞİKTAŞ'I UÇURACAĞIZ"
Yardımların direkt kulüp kasasına gireceğini belirten Çebi şöyle konuştu; 

"Gelecek yardımlar direkt kulüp kasasına gidecek. Beşiktaş'ı uçuracağız. Kulüpler yoksa futbolcular da olmaz. Kulüplerin korunması gerekiyor. Mutlaka herkes fedakarlık yapacak, mühim olan bunun tatminkar olması. 

Herkesle sözleşme yapıyoruz, UEFA'ya gidiyoruz başka bir şey, bankaya gidiyoruz başka bir şey... Bağımlılık çok önemli bir sorun. Bağımsızlığımızı kazanmamız gerekiyor, bu bir davadır."

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYON VEYA İKİNCİ OLMAK"
Gelen paraların borca değil direkt borcun faizine gittiğini kaydeden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Yakın zamanda yaratılacak kaynaklarla biraz daha rahatlayacağız. Biz 8 hafta için çok iddialıyız. Biz 8 maçı da kazanacağız. Çıkıp oynayacağız ve kazanacağız tüm maçları. Bizim hedefimiz şampiyon olmak, ikinci olmak" sözleriyle iddialı konuştu. 

Futbolculardan jest beklediklerini kaydeden Çebi, "Futbolcuların yapacağı jestleri bekliyorum. Talepleri biz ilettik. 8 hafta bitene kadar bu konuları konuşmama kararı aldık. Kimsenin cevap vermesini istemedim" dedi. 

Takımdan gideceklerin olduğunu da belirten Çebi, "Tabii ki gidenler olacak. Sözleşmeleri bitenler var. Sözleşme uzatmak isteyeceklerimiz olacak. Karius'un gidişi hiç doğru olmadı. Yakışmadı. Gidecekler de olacaktır ancak Karius gibi bir süreci kimseyle yaşamadık" ifadelerini kullandı. 

Takımın tecrübeli ismi Atiba'nın kalmasını istediklerini söyleyen Çebi, sözleşmeler konusunda şöyle konuştu; "Atiba'nın kalmasını istiyoruz. Hoca da kalmasını istiyor. Kendi de kalmak istiyor. Anlaşmak çok daha kolay olacaktır. Bana, Atiba her sene devam edecekmiş gibi geliyor.

Caner ve Gökhan'la da devam etmek istediğimizi söyledik, ama cevap beklemedik. Cevabı Temmuz ayında, lig bitince almak istiyoruz.

3 milyon euro, 5 milyon euro, 6 milyon euro dönemi bitti artık. Yaş skalamız da olacak. Gençlere yöneleceğiz.

Rıdvan'ın, Erdoğan'ın oynayacağını düşünüyorum. Fatih Aksoy geri dönecek. İki tane genç kalecimiz Ersin ve Utku var. Biz herkese şans vereceğiz.

Burak'la ilgili bir sıkıntımız yok. Şu an Abdullah Avcı'ya maaş ödüyoruz. Öyle bir sözleşme yapılmış. Hoca "Bir şey talep etmiyorum" dedi, "Sözleşme neyse o" dedi. Kendisi yeni bir takımla anlaşana kadar maaşını ödeyeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...