Çebi: Vatani görevlerimizi de ön saflarda ifa edeceğiz

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Milli Dayanışma Kampanyası'na oyuncular ve yönetim kurulu üyelerinin katkısıyla 1 milyon 903 bin liralık destek sağlandığını açıkladı. Çebi, çalışanların geçmiş yönetimden kalan alacakların ödenmesi için gecelerini gündüzlerine kattıklarını söylerken, ''Vatani görevlerimizi de ön saflarda ifa edeceğiz" dedi.

NTV Spor

05.04.2020 - 17:38

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüp internet sitesinden bir açıklama yaptı. Dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınının etkilerini hatırlatan Çebi, "Bildiğiniz üzere tüm dünya yaklaşık üç aydır Covid-19 salgınıyla topyekün mücadele halinde. Yarattığı sağlık sorunlarının yanısıra küresel çapta ekonomik dengeleri alt üst eden bu salgın, ülkemizde de hayatın normal seyrini değiştirdi. Kepenk kapatmak zorunda kalan esnaflarımız, işinde belirsizlik yaşayan vatandaşlarımız oldu. Elbette ki spor endüstrisi de bundan nasibini aldı" ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş olarak görevlerini yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Ahmet Nur Çebi şöyle konuştu,

"Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nı yürekten desteklediğimizi belirtmiştik. Ayrıca Beşiktaş Kabataş Vakfı Okullarımızda 'Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Tıp Bilimine Emek Bursu' adı altında bizler için bu dönemde fadakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın evlatları için eğitim bursu vermeyi kararlaştırdık. Bağış kampanyasına desteğimizi, kulübümüze maddi bir yük yansıtmadan, Futbol Atı Takımı kaptanlarımızın önderliğinde bir araya gelen futbolcularımızın katkıları ve yönetim kurulu üyelerimizin de desteğiyle kuruluş tarihimiz olan 1903 yılına ithafen 1 milyon 903 bin Türk lirası olarak belirledik. Halkın takımı olarak devletimiz ve milletimiz için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum."

Beşiktaş çalışanlarını da mağdur etmemek görevlerinden biri olduğunu kaydeden Çebi, "Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak corona virüs ile mücadelede, çalışanlarımızı mağdur etmemek de en büyük görevlerimizden biri. Mazbatayı aldığımız günden bu yana geçen 5 aylık süreçte, kulübümüzün tüm gelirleri temlik altında olmasına ve her gün geçmişten gelen ödemelerin karşımıza çıkmasına karşın personelimize kendileri ile beraber çalıştığımız süre içerisindeki tüm ödemelerimizi yaptık. Kulübümüzün çatısı altında, özveri içerisinde görev yapan personellerimizin, geçmişte görev yapmış olan yönetim kurulunun döneminden kalan alacakları bulunuyor. Biz çalışanlarımızın geçmişten kalan mağduriyetlerini de gidermek için gecemizi gündüzümüze katarak onların bu mağduriyetlerini gidermek adına kalıcı çözümler aramaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamasının sonunda,

"Söz verdiğimiz gibi, görevde olduğumuz süre zarfında her şeyi şeffaflıkla taraftarlarımıza anlatacak, sporcularımıza ve personelimize maddi ve manevi açıdan sorumluluklarımızı yerine getirmek adına büyük bir gayret içerisinde olacağız. Aynı zamanda vatani görevlerimizi de ön saflarda ifa edeceğiz. Beşiktaş her içeride hem dışarıda bir sarsılmaz bir bütündür. Büyük bir ailedir" ifadeleriyle camiaya mesaj verdi. 

Sayfa Yükleniyor...