Ceferin: Agnelli benim için artık yok!

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Süper Ligi projesi nedeniyle Andrea Agnelli'yi gözünden çıkardı.

NTV Spor 05.06.2021 - 21:02
Ceferin: Agnelli benim için artık yok!

Başkanı Aleksander Ceferin, Fransız basınına konuştu.

So Foot'a röportaj veren Ceferin, projesiyle ilgili yaşananları anlatırken Andrea Agnelli hakkında sert ifadeler kullandı. Ceferin, Agnelli için "Benim için artık yok" dedi.

"Agnelli sık sık endişelenecek bir şey olmadığını söyledi"

"Dürüst olmak gerekirse neler olduğunu tam olarak bilmiyorduk. Zaman zaman bölünme tehditleri aldık ve konuyla ilgili belgeler sızdırıldı. Ancak biz bunları pek ciddiye almadık. O dönemler Avrupa Kulüpler Birliği başkanı olan Andrea Agnelli, yürütme komitemizin üyesiydi ve sürekli endişelenecek bir şey olmadığı konusunda bize güvence verdi. Sonra hayali projelerini ortaya çıkardılar. Şüpheleriniz olabilir ama operasyon merkezinde birileri size sürekli 'Hayır, hayır! Bunların hepsi saçmalık' diye yeminler ettiğinde inanmamak elde değil"

"Andrea Agnelli benim için artık yok"

Andrea Agnelli diye biri benim için artık yok. Benim gözümde bu adam artık yok. Arkadaş olduğumuzu sanıyordum ama son günün son dakikasına kadar yüzüme yalan söyledi. Oysa bir gün önce Süper Lig'in lansmanı için gerekli tüm imzaları atmıştı. İlk planları ulusal liglerde devam edip UEFA organizasyonlarından ayrılmaktı."

"Zor bir mücadele verdik"

"Bunların yaşanmasının iyi bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü havada asılı olan bu tehdit ortadan kalktı. Zor bir mücadele verdik. 48 saat tamamen çılgınca geçti. Ancak artık geri dönemeyecekler. Önümüzdeki 10-15 yıl için iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum"

Sayfa Yükleniyor...