Ceferin'den Real Madrid'e Mbappe yanıtı

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Finansal Fair Play kurallarını uygulamaya devam ettiklerini ve Kylian Mbappe'nin sözleşme yenilemesiyle ilgili kulüplerin şikayette bulunmaması gerektiğini söyledi.

NTV Spor 26.05.2022 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.05.2022 - 00:35

Adı sık sık Real Madrid'le anılmasına rağmen Paris Saint Germain'le kontratını uzatan Kylian Mbappe'nin yeni sözleşmesinin yankıları sürüyor.

BBC'ye açıklamalarda bulunan UEFA Başkanı Alexander Ceferin, "Kurallarımıza saygı duyan ve uygulayan herkes, UEFA organizasyonlarında yer alabilir.

Real Madrid ya da bir başkası UEFA'ya ne yapması gerektiğini söyleyemez. Bildiğim kadarıyla onların da Mbappe için teklifi aynıydı." ifadelerini kullandı.

"Bu şikayetlerden gerçekten sıkıldım"

Kulüplerin sahibi olması yönünde gelen eleştirilerden sıkıldığını belirten Ceferin konuyla ilgili, "Bunu defalarca söyledim ve tekrar söyleyeceğim, bana neden kulüplerin sahibi olmaması gerektiğine dair bir argüman söyleyin. Eğer kulüplerin taraftarlara ait olduğunu söylüyorsanız İngiliz kulüplerinizi düşünmüyorsanız demektir.

İngiltere'de farklı ülkelerden kulüp sahipleri var. Bu eleştirilerin doğru bir zemine oturtulmadan yapılmasından dolayı gerçekten sıkıldım. Sadece kuralları kimin ihlal ettiğini bilmek istiyorum. Eğer kuralları çiğnerseniz, cezalandırılırsınız." açıklamasında bulundu.

Kylian Mbappe ne kadar kazanacak?

Fransız basınında yer alan haberlerde, Kylian Mbappe'nin Paris Saint Germain'den 300 milyon Euro imza parası ve sezon başına net 100 milyon Euro kazanacağı belirtildi.

Mbappe'nin sözleşme yenilemesinin ardından La Liga Başkanı Javier Tebas, kontrata ilişkin tepki göstererek şunları söylemişti, "PSG’nin Kylian Mbappe’nin sözleşmesini uzatmak için ödeyeceği uçuk bedeller futbola hakaret niteliğindedir. PSG başkanı Nasır el-Halifi Süper Lig oluşumu kadar tehlikeli bir isim."

Sayfa Yükleniyor...