Ceferin: ... her ülke kendi şampiyonunu açıklayabilir

UEFA başkanı Aleksander Ceferin, liglerin yeniden başlayacağı konusunda emin ve iyimser. Ceferin, liglerin başlamaması durumunda da her ülkenin kendi şampiyonunu belirlemesini tavsiye edebileceklerini söyledi.

NTV Spor 06.04.2020 - 18:58 | Son Güncelleme: 06.04.2020 - 18:59

UEFA başkanı Aleksander Ceferin, ülkesindeki Ekipa gazetesine konuştu. Corona virüs salgını nedeniyle ara verilen liglere yeniden başlanabileceğini söyleyen Ceferin, yetkililerin başlayabileceğini söylediği İtalya Ligi için, "Seri A tamamlanabilir. Bunun için iyimsedirm. Ancak şu anda söz veya garanti veremiyorum" dedi.

Her şeyin ülkelerdeki duruma bağlı olduğunu kaydeden Ceferin; "Serie A, UEFA'nın yetkilerinin bir parçası değil; ancak insanların yaşamlarını tehlikeye atmayacağımızın garantisini verebilirim. Hükümetler bize yeşil ışık yaktığında her lig için uygun bir çözüm bulmaya çalışacağız" diye konuştu.

Seri A'daki şampiyonluk yarışı bıçak sırtındayken, İngiltere'de Liverpool'un en yakın takipçisinin 25 puan önünde olmasıyla ilgili de Ceferin, "Liverpool'un şampiyonluksuz bırakılabileceğini zannetmiyorum. Zaten Premier League'i kazanmak üzereydiler" ifadelerini kullandı.

UEFA Başkanı Alersander Ceferin liglerin oynanmaması ihtimaline karşı da kritik bir açıklama yaptı ve "Eğer yeniden oynayamazsak, o zaman her lige kendi şampiyonunu ilan etmesi tavsiye edilir" dedi.

Cef1erin Şampiyonlar Ligi için de, "Erteleme olmadan önce beklediğimiz gibi aynı formatla sona erecek" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...