Cengiz'den Ndiaye müjdesi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ndiaye transferinde mutlu sona yakın olduklarını açıkladı ve "İnşallah pazartesi veya salı günü hayırlı bir haber vereceğiz" dedi.

NTV Spor 18.08.2018 - 22:11
Cengiz'den Ndiaye müjdesi

'da Nagatomo, , Muğdat ve için imza töreni düzenlendi. İlk olarak söz alan , " ile yeniden sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. Bu kulübün ne kadar büyük bir camia olduğunu gördüm. Takımda, inanılmaz bir arkadaşlık ve hocamız var. Tekrar burda oynayacağım için çok mutluyum." dedi. 

Onyekuru, "Türkiye'nin en büyük camiasına, en büyük kulübüne geldim." derken; "Avrupa'nın en tanınmış kulüplerinden bir tanesi. Çok tecrübeli bir hocamız var. Benim gibi genç bir oyuncu için Galatasaray önemli bir adım. Gelişimimde burası çok önemli bir rol oynayacak." ifadelerini kullandı. 

Muğdat sevincini dile getirdi ve "Türkiye'de 80 milyondan kime sorsanız buraya gelmek ister. Güzel bir aile ortamı var. Takıma katkı sağlamak istiyorum. İnşallah başarılı olurum." diye konuştu. 

Fenerbahçe'nin de transferi için araya girdiği ancak Galatasaray'ı seçen Emre Akbaba ise, "Taraftarın ilgisini gördüm. Desteklerini gösterdiler. Ben de bu desteği karşılıksız bırakmak istemiyorum. En kısa sürede kutsal parçalı formayı giyip başarılı olmak istiyorum." sözleriyle yaşadığı heyecanı dile getirdi. 

Sosyal medyaya düşen Galatasaray formalı fotoğrafını yorumlaması istenen Emre Akbaba, "Trabzonspor ile oynanan son maçtı. Sonra şampiyonluk kutlamaları olmuştu. Drogbalı kadroydu ve hoca da o zaman Fatih Terim'di. Maçı izlerken 90 dakikanın tamamında sahada olmanın hayalini kurdum ve o hayali gerçekleştirmeye az kaldı." açıklamalarını yaptı. 

"FENERBAHÇE VE BAŞAKŞEHİR İLE DE GÖRÜŞTÜM; GÖNLÜM GALATASARAY İLEYDİ"
Fenerbahçe ve Başakşiher ile olan görüşmelere de değinen Emre Akbaba, "Fenerbahçe ve Başakşehir ile de görüşmeler oldu. Gönlüm Galatasaray ileydi. Galatasaray'da olduğum için inanılmaz mutluyum." demekle yetindi. 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Nagatomo, Onyekuru, Muğdat ve Emre Akbaba'nın imza töreninde transfer müjdesi verdi. Cengiz, transferler için sponsor firması NEF'i överken, "İnşallah Nef 4 milyon Euro'nun tamamını karşılar; üstüne de verir. Sevgili Timur ile de konuşma yaptık. Taraftarın ve Türkiye'nin NEF'e gösterdiği bir olumlu tepkiden çok mutlu. Geçici de olsa, rahatlıkla aşarız. Emre Akbaba'ya çok büyük ilginiz var. Onun sergilediği duruştan dolayı ilgi duyuyorsunuz. Bir yerli futbolcu ilk defa kalabalıkla karşılandı. Bunun nedeni saygı. Sevgili NEF'in destek olacağı sözünü aldık. NEF'e şunu söyleyelim. Ağanın eli tutulmaz." dedi.

"Bir yıl içinde ödenmesi gereken kısa dönem borcun yüzde 70'ini ödemek zorundaydık." diyen Cengiz, "Biz bunun tamamını ödenebilir 4 yıla yaydık. 12 Eylül'deki divanda açıklayacağım. Euro ve Dolarlar'ı uygun kurlarla TL'ye çevirdik. Bakın 31 temmuz itibariyle bir toplantı yapalım dedik. "Büyük firmalar bile bu krediyi bulamıyorlar." dediler. Biz bunu başardık. Doğru, her zaman doğrudur. Çok ilgi gördü. Camia müsterih olsun. Elimizden geleni yapıyoruz. Mali yapılanmayı sistematik hale getirmeyi düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Türk oyuncuların TL üzerinden sözleşme imzalamaları konusunda da açıklamalar yapan Mustafa Cengiz, "Martin Luther King'in söylediği gibi, Benim bir hayalim var. Hem yerli hem de yabancı oyuncuların alacaklarının TL olarak ödenmesini istiyorum. Türk parasının değerini korumamız gerek. Karınca gibi hac yolunda gidebilirsiniz ama varamayabilirsiniz de. Ben bu yola çıktı. Buna devletimiz start versin. Brezilya'da, Portekiz'de çok büyük gelir kaynağı. Satmasını beceremiyoruz. Ülke olarak futbolcu ihracatında açıktayız. Türkiye bir futbol ülkesi. Bunun mutlaka artıya geçmesi gerek. Yeni yapılan statlarla bir 5 yıl içinde bunun düzeleceğine inanıyorum." diye konuştu.

NDİAYE SÖZLERİ: İNŞALLAH PAZARTESİ, SALI GÜNÜ
" transferini ne zaman açıklayacaksınız?" sorusuna ise Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Cengiz, "Temmenni ediyorum. Olsun. Stoke City'nin CEO'sunun kayın pederi vefat etmiş. Onu bekledik. İnşallah pazartesi, salı günü hayırlı bir haber vereceğiz. İnşallah hayırlısı ise olur." yanıtını vererek görüşmelerin olumlu ilerlediğini söyledi.

"Ayrılacak oyuncu var mı?" sorusuna ise de Cengiz imalı yanıt verdi ve "Bence İstanbul, dünyanın en güzel şehri. İnsanlar buraya alışınca hem de şahane bir kontratınız varsa oh diyor. Bakalım hayırlısı." demekle yetindi.

Emre Akbaba'nın maaşında kurun sabitlenmediğini kaydeden Mustafa Cengiz, "Sosyal medyada Gomis'in satılacağına yönelik ifadeleri görüyorum. Menajeri de oyuncusunu savunmak zorunda. Öyle rakamlar dile getiriliyor ki? Bütün futbolcularımıza teklif konusunda ses var, biz şimdi görüntü arıyoruz." açıklamalarını yaptı.

Emre Akbaba'nın transferiyle ilgili de konuşan Mustafa Cengiz, "Emre Akbaba bir taraftar olarak son saniyeye kadar direndi. Bataklıkta bir çiçek gibi. Dün bitirebilirdik, bitmedi. Alanyaspor başka bir yerden bir teklif bekledi, dün o teklif gelmeyince bugüne kaldı. Bunu da Alanyaspor tarafı için bir serzeniş olarak kabul edin. Çok güleceğiniz, sinirleneceğiniz şeyler yaşadım. Emre Akbaba ile yaptığımızı sözleşmeyi kulübüyle yapmadığımızı gördüm. Süreç çok dinamik. Devletten geldim. Galatasaray camiasının hayrına ise susma hakkını kullanıyorum. Ben dahil, insanlar yaşamı boyunca hep doğruları yapamaz. Bu ülke gerginliklerle hiçbir yere varamaz. Bu ülkenin sulha ihtiyacı var. Bugün rakiplerimizin camiası çok güçlü. Benim burada yapacağım bir yanlış çok şeylere neden olur. Bunun vebalini taşıyamam. Şu anda bir düşmanlığım, garezim asla yok. Biz yönetim olarak da açık ve şeffaf davrandık. Bizim yaptığımız her şey meydanda. Herkese dostuz, rakibe ve kendimize saygı duyuyoruz." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...