Cengiz: Falcao sakat gelmedi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Radamel Falcao için yapılan eleştiriler ve yıldız golcünün sakatlık süreci hakkında açıklamalar yaptı.

NTV Spor 21.11.2019 - 11:37 | Son Güncelleme: 21.11.2019 - 14:34

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda katılan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Radamel Falcao hakkında konuştu. 

Kolombiyalı golcü için yapılan eleştirilere cevap veren Cengiz, transferinde bonservis bedeli ödemediklerini hatırlatarak; "Falcao düzelecek. Onu söyleyeyim. Falcao'da şu olay var. Falcao bir gönül insanı. Söyledim insanlar inanmadı. Türkiye'de bazı ezik düşünceler var. Bir insan sizinle ilgilendiğinde siz onu hemen küçük görüyorsunuz. Falcao'nun Türkiye'yi Galatasaray'ı seçmesi neden onu küçültsün. Bu Galatasaray'ı büyütür." dedi.

Falcao'nun sakatlık sürecine değinen Mustafa Cengiz; "1 aya yakın çok büyük direniş gösterdi. Bizim de verdiğimizin çok çok üstünde teklif verdiler gitmedi. 'Gol attıkça adımın hoparlörlerden anılmasından bıktım' diyerek geldi. O kalabalığı gördü. Çok etkilendi ve maça çıktı. Deli gibi koştu. Defans oyuncusu gibi kaleden gol çıkarmaya çalıştı. Aşil tendonundan hiç olmayan bir yerden ödem yaptı. En az 2 yıl daha oynamak istiyorsa bu ödemi yok etmemiz gerekiyor. Falcao sakat bir şekilde gelmedi. Kimse aptal değil. Biz de değiliz. Bazıları gibi imzalayıp sonra sağlık testine sokmayız." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz mali yapıyla sözlerini noktalarken şunları söyledi;

"Bu kulüp bize emanettir. Bazen gidin Cenevre'lerde Ankara'larda bile söylüyorlar. Galatasaray har vurup harman savuruyor diyorlar. Göreve geldiğimizden bu yana transfer bütçesinde artı veriyoruz. İlk defa amatör sporlarda ek bir mali kongre yapmadık. Bütçeyi aşmadık. Dernek bütçesini de sıkı bir şekilde uyguluyoruz. Devamlı da ödeme yapıyoruz. Hala 2010-11-12 yılının ödemelerini yapıyoruz. Podolski'yi yeni ödedik. Transfer olduğundaki borcunu yeni ödedik. Futbolcu ve menajer borçlarını ödeyeceğiz. Ama temizleyeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...