Cengiz: Sezonun en iyi transferlerinden biri

Galatasaray'da Brezilyalı stoper Marcao'nun sözleşmesi 2 yıl uzatıldı.

NTV Spor 22.05.2021 - 17:29 | Son Güncelleme: 22.05.2021 - 18:47

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sözleşmesini 2023-2024 sezonu sonuna kadar uzattıkları Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao'dan çok memnun olduklarını söyledi.

MARCAO İMZAYI ATTI

Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Cengiz, "Biz Marcao'yu aldığımızda takımı düştü diye çok laf ettiler ama öyle bir karakter ve oyun sergiledi ki herkesi utandırdı. Ondan çok mutluyuz ve memnunuz. Tüm Türkiye çok memnun Marcao'dan. Biz bu sözleşmeyle bu sezon en iyi transferlerden birini yaptık" diye konuştu.

Marcao'nun çok iyi performans gösterdiğini anlatan Cengiz, şunları kaydetti:

"Hem profesyonel yaşamında hem de sahada verdiği ölümüne mücadele bizi çok mutlu ediyor. Benim için en önemli fotoğraflardan birisi çok kötü hava şartlarında, o balçık sahada Muhammed'e penaltıyı attırmak için Donk ile birlikte çamurları attığı andı. O anı unutamıyorum. İşte biz bunu istiyoruz. Bizim hatırlayın dediğimiz haysiyet bu. Bunu sahada en iyi sergileyenlerden biri oldu. Hiç geri adım atmadı. Kafasını topa soktu. Biz bunu istiyoruz. Yüzde yüz başarılı ya da başarısız olur o ayrı. Futbolun şansı vardır. O şansa da inanırız. İlla ki yüzde yüz mücadele edip netice alacaksınız diye bir şey olmayabilir. 90 dakika hücum ederseniz bir kontradan gol yersiniz. Futbol belki de bunun için güzel ama Marcao başta olmak üzere bizim futbolcuların hepsinin son haftalarda gösterdiği mücadeleye alkış tutarız. Bu yolda kendileri galiptir. Biz üzülmedik. Galatasaray'ı şampiyonluktan başka hiçbir şey tatmin etmez. Bizim, arkadaşlarımızın ve taraftarların içinde bir burukluk oldu. Günlerce mutlu olmadık. Dönüp baktığımızda bir gol atsak eşit oluyorduk. Futbolun adaleti yok. Abdurrahim adalet diye bağırdı ama yok. Bazen beraberlik çok önemli oluyor."

"Performansı ile kulübümüze yakışan Marcao'ya çok teşekkür ediyorum"

Marcao'nun örnek bir kişilik olduğunu ifade eden sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ise şunları söyledi:

"Marcao'ya hem şahsım hem kulübüm adına çok teşekkür ediyorum. Bu uzatma ve pazarlık döneminde en ufak bir zorlukla karşılaşmadık. Geçen sene indirim de yaptı. Büyük bir özveri ile oynadı ve yüksek maaşlar almadı. Bunun için de ayrı olarak ona teşekkür ediyorum. Hiçbir gün az para alıyorum diye karşıma çıkmadı. Demek ki gözü tok, gönlü tok ve Galatasaray duruşunu gösterdi. Bu transfer döneminde de asil bir insan olduğunu gösterdi. Daha fazlasını istemedi. Galatasaray olarak kendi menfaatlerimiz kadar onun da menfaatlerini düşündük. 2024'e kadar mukavelesini imzaladık. Marcao'ya göstermiş olduğu Galatasaraylılık duruşu ve performansı ile kulübümüze yakışan Marcao'ya çok teşekkür ediyorum. Tatilden geldi. Şimdi de ülkesine gidecek."

Sayfa Yükleniyor...