Cengiz Ünder: Gruptan çıktık ama sevincini yaşayamıyoruz

A Milli Takım'da Cengiz Ünder, Lüksemburg maçıyla ilgili, "3-3 beklediğimiz bir sonuç değildi. Gol yemeden çıkmaktı amacımız." dedi.

NTV Spor 23.09.2022 - 00:09 | Son Güncelleme: 23.09.2022 - 00:14
DHA

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup'ta A Milli Takım, Lüksemburg'la 3-3 berabere kaldı.

Bu sonuçla puanını 13 yapan -A Milli Takım, B Ligi'ne yükselmeyi garantiledi.

A Milli Takım'ın Lüksemburg karşısında ilk golünü kaydeden Cengiz Ünder, mücadelenin ardından karşılaşmayı değerlendirdi.

"Beklediğimiz bir sonuç değildi" 

Alınan sonucun sürpriz olduğunu belirten Cengiz Ünder, "Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Golü ekren buldular ve karşılık verdik. Gol  yemeden çıkmaktı amacımız. Çıktık ama sevincini yaşayamıyoruz. Öz eleştiri yapmamız gerekiyor. Böyle olmaması gerekiyordu. Hızlı bir şekilde gol yemden çıkmamız gerekiyordu. 3-3 beklediğimiz bir sonuç değildi. Daha çok skor üreten ve pozisyon bulan bir takım olmamız gerekiyor. Saha içinde daha agresif olmamız gerekiyordu. Elimden gelenen en iyisini yaptığımı düşünüyorum. İçeride oynadığımız maçlarda daha iyi olmamız gerekiyor."

Milli takımdaki yeni yapılanmayla ilgili ise 25 yaşındaki oyuncu, "Yeni bir jenerasyonuz. Yeni bir yapılanma var yaklaşık bir senedir. Bu süreç bizim için iyi geçiyor. Milli takımda herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Çocukluğumuzda hepimizin hayali milli takımda oynamaktı." açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...