Chelsea'nin satışında yeni kriz

Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyumun yaptığı teklifin kabul edildiği Chelsea'de, satış sürecine ilişkin yeni bir kriz ortaya çıktı.

NTV Spor 16.05.2022 - 19:20

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından İngiliz hükümetinin Rusya'ya yönelik açıkladığı yaptırımlar kapsamında satışa çıkan Chelsea'de devir süreci henüz tamamlanabilmiş değil.

Times gazetesinde yer alan haberde, Todd Boehly önderliğindeki konsorsiyumun satın aldığı Chelsea'de, İngiliz hükümetinin satışa yönelik önerdiği planın Roman Abramovich tarafından reddedildiği ve yeni bir krizin ortaya çıktığı belirtildi.

Haberde, Chelsea'nin sahip olduğu şirketlerden birisi olan Fordstam'ın Abramovich'e olan 1.6 milyar sterlinlik borcuyla ilgili anlaşmazlık yaşandığı ve devir süreciyle ilgili sorunların ortaya çıktığı kaydedildi.

▶ PREMIER LİG HABERLERİ

Abramovich ve Chelsea yönetiminin Fordstam'a olan 1.6 milyar sterlin borcun Chelsea Vakfı'na aktarılmadan önce şirkete ödenmesi gerektiğini ve sonrasında bu paranın bloke edilmesi gerektiği yönünde savunma yaptığı kaydedildi.

İngiliz hükümetinin ise bu tutarın Abramovich'in istediği şekilde aktarılması halinde paranın Rusya'ya gitmesini engelleyecek herhangi bir yasal dayanağın olmaması nedeniyle endişe duyduğu aktarıldı.

"Hükümet içinde ciddi endişeler var"

İsmi açıklanmayan bir hükümet yetkilisi, Times'a yaptığı açıklamada konuya ilişkin şunları söyledi, "Hükümette, satış sürecinin bozulacağına ve Roman Abramovich'in Chelsea'nin batmasına izin vermeye istekli olduğuna dair oldukça ciddi endişeler var.

Abramovich'in verdiği taahhütler arasında ciddi boşluklar var. Satışla ilgili bu hafta uyulması gereken tarihler var. Eğer bir adım atılmazsa Chelsea'nin satış süreci zaman aşımına uğrayabilir ve bu durumdan endişe duyuyoruz."

Sayfa Yükleniyor...