Turkcell Süper Kupa sahibini buluyor | Trabzonspor ve Sivasspor kupa öncesi iddialı

Turkcell Süper Kupa finali öncesi Trabzonspor ve Demir Grup Sivasspor kaptanları ile teknik direktörleri basın toplantısında biraraya geldi. İki taraf da iddialarını ortaya koydu.

NTV Spor 29.07.2022 - 19:51
Son Güncelleme: 29.07.2022 - 20:42
"Ciddi hazırlandık, planlarımızı yaptık"

Son şampiyon kaptanı ,  "2020'de burada 'yı kazandık. 'nın ilk geldiği sezon, Başakşehir'le oynadığımız maçtı. Hak ederek kazanmıştık. O anda farklıydı duygular. Geçen sene de Süper Lig'i kazandık. Burada Süper Kupa oynayacağız, heyecanlıyız. Geçen sezon harika geçti ama geride kaldı. Önümüzde yeni hedefler var, en yakın hedef Süper Kupa. Kazanmak istiyoruz." açıklamalarını yaptı. 

kaptanı ise, "Sezonu tam bitirdiğimiz noktadayız. İyi bir kamp dönemi geçirdik. Güzel hazırlık maçları oynadık. Lige hazırlandık ama aklımızın bir kenarında da hep Süper Kupa finali vardı. Heyecanlı bir şekilde maçın başlamasını bekliyoruz" sözleriyle iddiasını ortaya koydu. 

Türkiye Kupası'nın sahibi Sivasspor'un teknik direktörü , Süper Kupa finali öncesi transfer isterken, "Çalışma açısından sıkıntı yaşamadık. 9 oyuncu gitti, 3 oyuncu geldi. Alternatifsiz kaldık. Transfer açısından sıkıntı var. Transfer yapmamız gerekiyor mutlaka. Biz hem Avrupa hem de ligde oynayacağız. İyi bir kadro kurmazsak, ligde ve Avrupa'da sıkıntı yaşarız." dedi. 

Rıza Çalımbay Süper Kupa finali için ne dedi?

Süper Kupa finaliyle ilgili olarak ise "Mükemmel bir şekilde geçmesini istiyoruz. 3 senedir Avrupa'ya gidiyoruz, inşallah bu sene de Avrupa kapısını tekrar açarız. Bu kupaları oynamak hakikaten önemli. Hele bir şeyi elde edip, böyle kupaları oynamak, oyuncular, camia, yönetim açısından önem taşıyor. Takımımızın kazanması için elimizden geleni yapacağız. Bunun için kamplar yaptık, hazırlandık. İyi bir şekilde oynamamız gerekiyor. Çok taraftarın geleceğine inanıyorum, onlara da güzel, zevki dakikalar yaşatmak istiyoruz" şeklinde iddialı konuştu.

Avcı: Kupanın olduğu her yerde heyecan vardır

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, "Kupanın olduğu her yerde heyecan ve enerji vardır" derken, "Geçen sene ligi biz, kupayı Sivasspor aldı. Başlayacak yeni sezon öncesi, yeni bir hikaye yazabilmek ve yüksek enerji ile başlayabilmek için Trabzonspor adına önemli bir maç. Bizi için değerli bir müsabaka. Ciddi bir şekilde hazırlandık. Planlarımızı yaptık" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...