"Cocu, baş sorumlu olarak bedelini ödemiştir"

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, teknik direktör Phillip Cocu'nun gönderilmesiyle ilgili konuştu, "Bu performans ve futbol ne taraftara ne de takıma yakışır. Cocu, bu konuda baş sorumlu olarak bedelini ödemiştir." dedi.

NTV Spor 28.10.2018 - 23:38 | Son Güncelleme: 29.10.2018 - 00:48

Semih Özsoy, Phillip Cocu'nun görevden alınmasıyla ilgili kısa bir açıklama yaparken; "Bu performans ve futbol ne taraftara ne de takıma yakışır. Böyle gitmeyeceği bugünkü mağlubiyetle iyice belgelenmiş oldu. Bu geceki sonucun ardından Yönetim Kurulumuzun kararı bu şekilde oldu. Kendisiyle görüşmemiz sonrasında yolları ayırdık. Bazı oyuncuların performansı Fenerbahçe'ye yakışacak durumda değil. Taraftarın tepkisi de kararımızda büyük etken olmuştur. Oynamayan oyuncuların performansı da sayın Cocu'nun gitmesinde etkili olmuştur. Cocu, bu konuda baş sorumlu olarak bedelini ödemiştir." dedi. 

"Şu anda bir nokta var ki, daha önce bu konuyla ilgili konuşmadık." diyen Özsoy, "Bugünkü hakem hataları... Özellikle 0-0'ken Skrtel'in pozisyonu, ikili mücadelelerde çalınmayanlar değerlendirilmeli. Bu da bizim açımızdan bardağı taşıran başka bir damla oldu. Bunların hiçbiri mağlubiyetin mazereti olamaz. Futbolcular da bundan nasibini almalı, kendilerine çeki düzen vermeli. Bu gelişen karar neticesinde aldığımız karar neticesinde hocamızla yollarımızı ayırdık. Hocamızla ilgili alacağımız kararları en kısa sürede sizlere bildireceğiz." açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...