"Çok üzüldüm, söylemeyeceğim sözler kullanılmış"

Fenerbahçe'nin deneyimli orta saha oyuncusu Mehmet Topal, hakkında çıkan haberleri eleştirdi; basına 'dikkat' çağrısı yaptı. Stoper mevkiinde oynamayı sevmediğini kaydeden Mehmet Topal, ayrılık haberleriyle ilgili olarak da "Çok üzüldüm. Benim söylemeyeceğim sözler kullanılmış" dedi.

NTV Spor

04.07.2018 - 11:31 | Son Güncelleme: 04.07.2018 - 15:17

Mehmet Topal çalışmalara geç başlamasının nedeninin ameliyat olduğunu söylerken, "Ağrılarım Milli Takım'da başlamıştı. Hocam takıma yardım etmemi istemişti. Ağrılı ağrılı 3 maçta oynamıştım. Sezon başı kampını riske etmeden bu sıkıntıdan kurtulmak istedim. Ağrılarım tamamen geçmiş durumda." dedi. 

Yeni teknik direktör Phillip Cocu'yu değerlendiren Mehmet Topal, "İyi bir hoca ayrıldı ve başka iyi bir hoca koltuğu devraldı. Hocanın futbolculuk ve antrenörlük kariyerini tartışmaya kimse bir şey söyleyemez. Cocu'nun geçmişi başarılarla dolu. Sıcakkanlı, her şeyi konuşan ve herkese yardım etmeye çalışan bir kişilik. İnşallah sezon sonuna kadar böyle devam eder. " diye konuştu. 

Stoper pozisyonunda oynamayı sevmediğini kaydeden Mehmet Topal, "Bizler profesyonel oyuncularız. Hocalarımız ne görev verirse yapmaya çalışıyoruz. 'Stoper olarak görev yapmayı seviyor musun?' diye sorarsanız da -Tabii ki sevmiyorum.- derim ama hocamız çıkıp 'oynayacaksın' derse buna karşı gelemeyiz. Zaman zaman yıprattığı zamanlar oldu. Öz mevkim olmadığı için hatalar yapabiliyorsunuz. Bu hatalar olunca da ağır eleştirilere maruz kalabiliyorsunuz. Onun için kendi yerimde oynadığım zaman daha verimli olabilirim. Hocamız stoper, sağ kanat veya sol kanat nerede görev verirse çıkıp elimizden geleni yapmamız lazım." ifadelerini kullandı.  

Takımtan ayrılacağı yönündeki haberlere tepki gösteren Mehmet Topal,  "Bu yazılan şeyler bizi üzüyor. Lütfen futbolcuların veya kulüplerin, sportif direktörlerin ağzından bu tür haberler çıkmadığı zaman inanılmasın. Bizlerin de aileleri var. Bizlerin de üzülebildiğimiz noktalar olabiliyor. Bir haber çıktığında insanlar inanabiliyor. Bir sabah bir uyandım, hakkımda çıkan haberden dolayı eşimin, ailemin morali bozuldu. Tamamen olmamış haberlerden dolayı. Haber yaparken de dikkat etmemiz gerekiyor. Nasıl kişilikte insanlar olduğumuzi biliyorsunuz. Benim söylemeyeceğim sözler kullanılmış. Çok üzüldüm. Haberleri birazcık futbolcuları düşünerek yapalım. Biraz dikkatli olursak hem oyuncular hem de karşı taraf için daha iyi olur. Bu tür haberlerde dikkatli olursak çok daha huzurlu bir aile ortamında çalışabiliriz." uyarısını yaptı.  

Uzun zamandır Şampiyonlar Ligi'ne katılamamanın kendileri için kötü olduğunu kaydeden Mehmet Topal, "Bunun için tüm camiamızdan, futbolcular olarak özür dileriz. Taraftarlarımız bizim 12. adamımız. Onlar bize destek olduğu zaman stadımızdan hiçbir rakibin kolay kolay çıkabileceğini sanmıyorum. Onların karşısına çıkmak için sabırsızlanıyoruz. Yeni bir sayfa açıldı. Beklentiler üst düzeyde, takım olarak daha iyi ve özverili çalışmalıyız. Bu beklentilerin altında kalmamalıyız. Herkes bunun farkında, antrenmanlarda çok iyi mücadeleler oluyor." açıklamalarını yaptı. 

Milli oyuncu Dünya Kupası için de "Eğer Dünya Kupası'na gitseydik bazı ülkelerden daha iyi performans gösterebilirdik. Ben Belçika'yı favori görüyorum. Topla daha iyi olduklarını düşünüyorum. Hak eden kazansın" ifadelerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...