Comolli ile devam kararı...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal için düzenlenen imza töreninde Sportif Direktör Damien Comolli ile yola devam edeceklerini açıkladı.

NTV Spor 18.12.2018 - 17:12

Başkan Ali Koç, kulübün sportif direktörü Damien Comolli'den memnun olduklarını kaydetti.

Sportif direktörlük müessesine sonuna kadar inandıklarını belirten Koç, "Kurumsal futbol organizasyonu olacaksa, bu müessese ile olabilir. Hocalar değişse de değişmeyen konular vardır. Scouting, analiz, medikal sağlık gibi konular. Bu müessese devam edecektir. Comolli'den memnun olduğum yanlar da olmadığım yanlar da var. Sizin bazı mecralarda yazdığınız şekilde değil. Memnun olmadığım kısım, takım olamadık, takım ruhunu yakalayamadık, Fenerbahçelilik ruhunu aşılayamadık. Diğer taraftan memnunuz ve aynı şekilde devam edeceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Elit oyunculardan aldıkları performansın hayal kırıklığı yaşattığını dile getiren Ali Koç, "Dört elit oyuncu aldık. Andre Ayew, İslam Slimani, Yassine Benzia ve Diego Reyes. Bazı yaşadıklarımız futbol mantığıyla izah edilmiyor. 10 numara pozisyonu birinci tercihimiz değildi. Giuliano'nun satışından sonra sınırlı vaktimiz vardı ve Benzia'yı aldık. Reyes'in bonservisi yoktu. 2-3 sene oynatır yüksek bedellere satarız diye aldık. Şu anda Meksika Milli Takımı'nda oynuyor, oranın kaptanı. Ancak 'Hayal kırıklığı mı?' derseniz, evet. Bu sonuçları almak kimsenin aklının ucundan geçmezdi. Giuliano ve Josef de Souza'nın yerlerini dolduramadık." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...