Comolli: Transfer ücretleri düşecek

Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Damien Comolli, pandeminin yaraladığı futbol dünyasında transfer piyasasını olumsuz etkileyeceğini söyledi.

NTV Spor 20.04.2020 - 14:19

Daha önce Liverpool ve Tottenham'da sportif direktörlük yapan Damien Comolli, corona virüs salgınının futbola etkisi konusunda Sky Sports'a konuştu.

Futbol dünyasının finansal açıdan zorlanacağını dile getiren Comolli, az sayıda transfer görüleceğini belirtti.

"Transfer sezonu çok kısır geçebilir. Takaslar ve kiralık transferler yapılabilir. Bence transfer ücretlerinde büyük bir düşüş yaşanacak. Bir menajer, Premier Lig'den yalnızca 3 takımın yaz transfer döneminde para harcayabilecek konumda olacağını söyledi. Bir menajer böyle bir şey söylüyorsa bir istihbarat almışlar demektir. Bu durumdan etkilenecek ilk şey oyuncu ücretleri olacak, ikincisi ise transfer ücretleri olacak."

Liglerin ne zaman başlayacağı belirsizliğini korurken Comolli, Premier Lig'de sezonun geri kalanının oynanması gerektiğini düşünüyor;

"Stadyumlara gelemeyen milyonlarca taraftar var. Gece ya da gündüz fark etmez; virüsten, hayatlarındaki sorundan uzaklaşmak için bir kaçış yoluna ihtiyaçları var. Televizyonda futbol maçlarını izlemek bu açıdan olumlu olabilir diye düşünüyorum. Sadece sezon sonuna kadar değil 2020 yılının sonuna kadar seyirciler stadyumlara alınmazsa şaşırmam. İnsanlar sezonu bitirmek için maçların kapalı kapılar ardında oynanmaması gerektğini söylüyor ama ya gelecek sezon ne olacak?"

Sayfa Yükleniyor...