Conte: İşimden nefret ediyorum

Chelsea Menajeri Antonio Conte, "Bazen işimden nefret ediyorum çünkü hayatını feda etmek zorunda kalıyorsun" dedi

NTV Spor 17.10.2017 - 11:48
AP

Antonio Conte, ilk takımını 14 yaşında yönetmişti... O zamanlar bir grup öğrencinin başındaydı...

Daha sonra profesyonel futbolculuk Juventus ve İtalya Milli Takımı'nın yıldızlarından biri olan Conte, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı; 5 kez İtalya Ligi şampiyonu oldu; Dünya Kupası'nda final gördü... 

Teknik direktör olarak Juventus ile Serie A'da üç kez, geçen sezon da Chelsea ile Premier Lig'de şampiyon oldu.

İngiliz GQ'ya röportaj veren Conte, bu başarılara rağmen işinden zaman zaman nefret ettiğini açıkladı. 48 yaşındaki futbol adamı, "Günde 18 saat futbol düşünüyorum. Futbola aşığım ama bazen de nefret ediyorum. Günde 4-5 saat uyuyorum. Yatağa gittiğimde bile aklımda futbol oluyor. Uyurken rüya görmem bile zor. Sabah 5 veya 6 gibi uyanıyorum. Hemen işe başlıyorum. Gözlerimi açar açmaz futbol düşünmeye başlıyorum. En güzel fikirler daha yataktan çıkmadan aklıma gelenler oluyor" diye konuştu.

Conte şöyle devam etti:

"Daha çocukluğumda bir takımı yönetirken, hayatımın futbol olacağını biliyordum. Ama futbol yüzünden bazen hayatımı öylesine kaybediyorum ki, bundan nefret ediyorum. Ama bu işi yapacaksanız, iyi bir teknik adam olacaksanız hayatınızdan fedakarlıklar yapmak zorundasınız... Futbolu hiç düşünmediğim tek bir gün geçirmedim. Futbolsuz bir bütün gün olanaksız. Ama şu da bir gerçek; futbol benim hayatım. Ben futbol topuyla doğmuşum."

Sayfa Yükleniyor...