Copa America çeyrek final maçları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Copa America'da çeyrek final heyecanı yaşanacak. İşte turnuvanın grup aşamasında yaşananlar ve eşleşmeler...

NTV Spor 25.06.2019 - 23:32

Brezilya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Copa America'da grup maçları geride kaldı.

A Grubu'nda Brezilya fırtınası esti. Sambacılar, ilk maçta Bolivya'yı 3-0 yenerek turnuvaya başladı. Ardından golsüz Venezuela beraberliği onları durduramadı ve son maçta Peru'yu 5-0'la geçerek grubu, 7 puanla lider tamamladılar. Brezilya'yı takip eden Venezuela, 5 puanla ikinci sırada yer alırken, Peru 4 puanla üçüncü olmasına karşın çeyrek finale yükselmeyi başardı.


B Grubu'nda ise Kolombiya, Lionel Messi'li Arjantin'i gölgede bıraktı. İlk maçta Tangocuları 2-0 geçen Kolombiya, Katar ve Paraguay'ı da 1-0 mağlup etti ve grubu lider bitirdi. Messi önderliğindeki Arjantin ise elenme korkusunu son maça kadar yaşadı. Katar'ı 2-0 geçen Tangocular, 4 puanla ikinci sırayı alarak çeyrek finale yükseldi. 2 puanlı Paraguay da üçüncü sırada yer aldı ve son 8 takım arasına kalmayı başardı.

C Grubu'na ise Uruguay damga vurdu. Cavani ve Suarez liderliğinde Ekvador'u 4-0 geçen Uruguay, ikinci maçta Japonya'yla 2-2 beraber kaldı, son maçtaysa Şili'yi 1-0 yenerek grubu 7 puanla ilk sırada tamamladı. 6 puanlı Şili, ikinci sırada çeyrek finale yükselirken 2 puanla üçüncü olan Japonya, averaj farkıyla üst tura yükselemedi.

Çeyrek final eşleşmelerindeyse heyecan perşembeyi cumaya bağlayan gece başlayacak ve TRT Spor'dan canlı yayınlanacak.

Eşleşmeler şu şekilde oluştu:

Brezilya - Paraguay | Cuma TSİ 03.30
Venezuela - Arjantin | Cuma TSİ 22.00
Kolombiya - Şili | Cumartesi TSİ 02.00
Uruguay - Peru | Cumartesi TSİ 22.00

Copa America'da yarı final maçları 3-4 Temmuz, final karşılaşması ise 7 Temmuz'da oynanacak.

Sayfa Yükleniyor...