Copa America'ya kirlilik tehdidi!

Güney Amerika'nın en büyük turnuvası Copa Amerika'da heyecan devam ederken; başkent Santiago'da hava kirliliği alarm verdi. Bir çeyrek, bir yarı final ve final maçının oynanacağı ülkenin en büyük şehrinde hava kirliliğinden dolayı yaptırımlara gidildi; 1300 işyerinin faaliyeti geçici olarak durduruldu, 1.7 milyon araca trafiğe çıkış yasağı geldi.

NTV Spor

23.06.2015 - 15:26

Santiago şehrinde tehlikeli boyutlara gelen hava kirlilği nedeniyle yetkililer alarma geçti. Son 40 yılın en kötü hava koşullarının yaşandığı Santiago vadisinde, 1300 işyeri geçici olarak kapatıldı, 1.7 milyon araca 24 saatliğine trafiğe çıkış yasağı getirildi.

1999'dan bu yana ilk kez bu tür yasaklar konulurken, Çevre Bakanlığı'ndan yasağın daha da uzatılabileceği açıklandı. Bakanlık ayrıca vatandaşlara evlerinden dışarı çıkmamaları tavsiyesinde bulundu.

Bir çeyrek, bir yarı final ve bir de final maçına ev sahipliği yapacak Santiago'daki hava kirliliğine yağmur ve rüzgar azlığıyla, ısınmak için halkın odun yakmasının neden olduğu bildirildi.

Yetkililer 7 milyon şehir sakinini uyarırken, Çarşamba günü Şili ile Uruguay arasında oynanacak karşılaşmanın saatinde bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...