Corona virüse yakalanan Mikel Arteta yaşadıklarını anlattı

13 Mart'ta corona virüs testi pozitif çıkan ve virüsü atlatan Arsenal Menajeri Mikel Arteta yaşadığı süreci anlattı.

NTV Spor

27.03.2020 - 10:45 | Son Güncelleme: 27.03.2020 - 22:53

Arsenal Menajeri Mikel Arteta'nın 13 Mart tarihinde corona virüs testi pozitif çıkmış ve Premier Lig de askıya alınmıştı.

Birkaç gün önce iyileşmeye başladığını ifade eden Arteta, corona virüsü atlattığını belirterek hastalık sürecinde neler yaşadığını kulübün internet sitesinde yer alan metinde anlattı.

Virüsün bulaşma süreciyle ilgili konuşan İspanyol teknik direktör, ''Olimpiakos başkanına temasımız nedeniyle virüse maruz kalabileceğimiz yönünde kulüpten bir telefon geldi. Sonrasında bazı belirtiler yaşamaya, içimde bir şeyler hissetmeye başladım'' dedi.

Yaşadığı şüphe sonrası yaptıklarını anlatan Arteta, ''Bir sonraki gün Manchester City ile maçımız vardı. Hemen doktoru aradım. Sonra kulüpten bazı kişilerle toplantı yaptık. Semptomları hissettiğimi ve herkesle iletişime geçmemiz gerektiğini söyledim. Hızlı bir şekilde karar vermemiz gerektiğini söyledim'' şeklinde konuştu.

Corona virüsü atlatan Arteta yaşadığı semptomlarla ilgili olarak ise ''Benim açımdan normal bir virüstü. Biraz ateş, öksürük ve göğsümde sıkıntıyla birkaç gün geçirdim. Evde eşim ve çocuklarım vardı, zor olan buydu çünkü onlar için endişelendim. Ancak çocuklar asla etkilenmedi, şu an hepimiz iyiyiz'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...