"Daha iyi yerlere geleceğiz"

Süper Lig'de sahasında Trabzonspor'u 1-0 yenen Evkur Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Erol Bulut, maçın istedikleri gibi gittiğini belirterek, futbolcularının verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi.

NTV Spor

21.10.2017 - 22:48

Erol Bulut, maçın ardından düzenlediği toplantıda, zor bir karşılaşma oynadıklarını ifade etti.

Trabzonspor karşısına puan veya puanlar almaları gerektiğini bilerek çıktıklarını aktaran Bulut, "Oyuncularım maçın başından sonuna kadar yüksek konsantrasyonla oynadı. İlk yarının sonuna doğru kazandığmız bir golle ikinci yarıya girdik. Trabzonpor'un kalitesi ortada, ikinci yarı 10 kişi kalmalarına rağmen baskı yaptılar. Kaliteli bir ekip, kaliteli futbolcuları var. Buna karşı direndik, iyi kapattık ve agresif oynadık. İkinci golü bulabilirdik o yüzden hem ofansif hem de defans anlamda kendimizi daha da geliştirmemiz gerekiyor. Yakaladığımız şansları daha iyi değerlendirmemiz lazım. Önümüzdeki maçlara hazırlanıp daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum." diye konuştu.

Bulut, kendilerini her konuda geliştirmeye çalıştıklarını anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Geçmişte çok gol yiyen bir Evkur Yeni Malatyaspor vardı. Daha az hata yaparak, defansta sağlam durarak hızlı çıkışlarla gol bulmaya çalıştık. Bugün oyun istediğimiz gibi gitti. İkinci yarıda daha çok pozisyona girip gol bulabilirdik ama önemli olan futbolcularımızın görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesidir."

Sayfa Yükleniyor...