"Daha önce yaptığım hatayı tekrarlamak istemiyorum!"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 20 Kasım'daki Galatasaray derbisi hakkında konuştu...

NTV Spor

06.11.2016 - 21:37 | Son Güncelleme: 06.11.2016 - 22:14

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, deplasmanda 3-1 kazandıkları Akhisar Belediyespor maçının ardından "Bu galibiyet bize özgüven getirecek" dedi.

Hollandalı teknik adam "Daha önce de söyledim; bu akşam iyi bir skor alamasaydık perşembe günkü galibiyetin hiçbir önemi kalmayacaktı. 4 maç üst üste kazanmak bize özgüven getirecek. Galatasaray'dan sonra iyi takımlarla karşılacağız. Bu galibiyet, oyuncularımıza ihtiyaçları olan özgüveni vermiştir. Aatıf'ın gol de atabildiğini gördük bu maçlarda. İyi bir dokunuşu var topa. Ayağı temiz. Benim çalışma tarzım nasılsa, oyuncularım da böyle çalışıp kendilerini gösterme Şansı geldiğinde bunu kullanmalı. Bu, oyuncularımın hepsi için geçerli. Aatıf'ın bu görüntüsünden mutluyum" dedi.

"DERBİNİN ÖNEMİNİ BİLİYORUM"
20 Kasım'da Kadıköy'de oynanacak olan Galatasaray derbisine değinen Advocaat "Daha önce yaptığım bir hatayı tekrar yapmak istemiyorum. Glasgow Rangers'ı çalıştırırken Celtic ile 55 bin kişi önünde karşılaşacaktık. Karşılaşmadan önce '38 maçtan birini oynayacağız' demiştim ama aslında bu özel bir derbiydi. Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinin önemini biliyorum. Birkaç gün ne yaptığımızı düşüneceğiz. Daha önümüzde 14 gün kadar bir vakit var" ifadesini kullandı.

Avocaat, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, aldıkları galibiyetin önemine vurgu yaparak, "Perşembe günü galibiyet almışsınız. Perşembenin ardından böyle bir deplasmanda bu takımı yeniyorsanız, iyi bir sonuçtur bu. En iyi oyunumuz olmasa da. Aldığımız galibiyetten çok mutlu olmalıyız." diye konuştu.

Maçın hakemiyle ilgili bir soru üzerine Advocaat, şunları kaydetti:

"Bu konuda çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Hakem olmanın zor olduğunu biliyorum. Yargılayacak doğru kişi değilim. Herkes elinden geleni yapıyor. Herkes hata yapabilir. Burada doğru kararları vermek federasyonun bileceği iş. Onlar en iyi hakemleri seçme hususunda yetkili kişiler. Van Persie'nin pozisyonunu görmedim. Penaltı pozisyonunda bana göre iki oyuncu da bir şeyler yaptı ama bunları değerlendirecek doğru figür, doğru kişi değilim."

Advocaat, bir soru üzerine milli maç arasında herkes gibi ülkesine, ailesinin yanına gideceğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...