Danimarka doktoru: Eriksen, kalp masajı ile hayata tutundu

Danimarka Milli Takımı Doktoru Morten Boesen, Christian Eriksen'e yaptıkları müdahaleyi ve hayatta kalma savaşını anlattı.

NTV Spor 13.06.2021 - 11:06

Karşılaşmanın 43. dakikasında Danimarka'nın yıldız oyuncusu Christian Eriksen topsuz alanda yere yığıldı. Yerde hareketsiz kalan Eriksen'e sağlık görevlileri müdahale etti.

Sağlık görevlileri Christian Eriksen'e kalp masajı yaparken ardından sedyeyle oyuncu dışarı alındı.

Olaydan sonra çeşitli kanallardan yapılan resmi açıklamalarda Christian Eriksen'in hastaneye kaldırıldığı ve oyuncunun durumunun stabil, bilincinin açık olduğu ifade edildi.

Danimarka Milli Takımı Doktoru Morten Boesen, Eriksen'in yerde kalmasının ardından yaşananları ise şöyle anlattı:

"Christian yere düştüğünde sahaya çağrıldık ve yanına gittiğimizde nefes alıyordu. Nabzını hissettik ancak bu durum çok çabuk daha kötüye gitti. Kalp masajı ile onu geri aldık. Neyse ki hayata tutundu ve hastaneye gitmeden önce onunla konuştum"

Eriksen'in fenalaşmasının ardından tatil edilen karşılaşma bir süre sonra kaldığı yerden yeniden başladı. Karşılaşmanın 59. dakikasında Finlandiya, Joel Pohjanpalo'nun golüyle 1-0 öne geçti. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Finlandiya tek golle kazandı. Böylece Finlandiya, Avrupa Şampiyonası tarihinde çıktığı ilk maçı galibiyetle tamamladı ve turnuvaya 3 puanla başladı.

Sayfa Yükleniyor...