Danimarka futsal takımıyla ilk maçına çıktı

Danimarka Futbol Federasyonu ile milli takım oyuncuları arasında yaşanan anlaşmazlık sonrası kurulan alternatif kadro ilk sınavını Slovakya karşısında verdi.

NTV Spor 06.09.2018 - 09:58
Son Güncelleme: 06.09.2018 - 14:10

Danimarkalı futbolcuların ticari hakları için yürütülen görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine, Danimarka Futbol Federasyonu, alt liglerden ve Futsal Milli Takımı oyuncularından alternatif bir milli takım oluşturdu.

Slovakya ile oynanan hazırlık maçına as takımıyla çıkamayan Danimarka, kısa sürede topladığı kadroyla sahada yer aldı. 90 dakika sonunda kazanan 3-0'lık skorla Fenerbahçeli Martin Skrtel ve Trabzonsporlu Kucka'lı Slovakya oldu.

Danimarka milli takımı görev yapan isimler arasında satış uzmanı, marangoz, YouTuber, tekne mekanikeri, gardiyan, üniversite öğrencisi gibi meslek gruplarına dahil futbolcular yer aldı.

Pazar günü UEFA Uluslar Ligi'nde Galler ile karşılaşacak olan Danimarka'nın yine aynı kadroyla sahada olması bekleniyor.

Öte yandan, kendisinin seçmediği bir milli takımın başında olmak istemediğini bildiren Danimarka Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide ve yardımcısı Jon Dahl Tomasson'un yerine ise Danimarka'nın ünlü futbolcularından John 'Faxe' Jensen, iki maçlığına teknik direktörlüğe getirildi.

Sayfa Yükleniyor...